معاون تربیت و آموزش ارتش:تمام اماکن پادگان ها ایزوله هستند

کدخبر: 327369
اقتصادنیوز : معاون تربیت و آموزش ارتش با بیان اینکه خانواده ها نگران فرزندان سرباز خود نباشند، گفت: تمامی اماکن پادگان ها و مراکز آموزشی ایزوله هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا شیخ، معاون تربیت و آموزش ارتش در حاشیه بازدید از مرکز آموزش ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا در خصوص اقدمات صورت گرفته در ارتش جمهوری اسلامی ایران برای پیشگیری و مقابله با گسترش ویروس کرونا، اظهار داشت: قاعده نظامی گری در کل دنیا حکم می کند که در شرایطی که کشور با بحران روبرو می شود، نیروهای نظامی آمادگی و توان خود را حفظ کنند تا بتوانند به سایر دستگاهها و نیروها نیز کمک برسانند؛ به همین دلیل نیروهای مسلح در تمامی کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران بر این قاعده استوار هستند که نیروی انسانی خود را به عنوان ظرفیت‌های مورد نیاز جامعه در بهترین شرایط ممکن نگهداری کنند.

وی ادامه داد: گسترش ویروس کرونا در سطح کشور به طور قطع به عنوان یک تهدید برای کشور محسوب می شود و ما سلامت نیروی انسانی خود را در پادگان ها در بهترین شرایط بهداشتی محیطی لحظه به لحظه رصد کرده ایم.

معاون تربیت و آموزش ارتش در ادامه افزود: ما برای حفظ سلامتی کارکنان پایور و وظیفه محیط پادگان ها را کاملاً ایزوله کرده ایم لذا خانواده های سربازان اطمینان خاطر داشته باشند که فرزندانشان در پادگان ها از سلامتی کامل برخوردار خواهند بود.

معاون تربیت و آموزش ارتش خاطرنشان کرد: سربازان پشتوانه روزهای سخت و بحرانی و سرمایه های نیروهای مسلح هستند و ماموریت ارتش جمهوری اسلامی ایران حفظ این سرمایه ها در سلامت کامل است تا در شرایط بحرانی بتوانیم از نیرو و تخصص این عزیزان استفاده کنیم؛ لذا ضمن رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی در محیط های آموزشی، سعی می کنیم مرخص های این عزیزان را در این ایام به گونه ای مدیریت کنیم تا ضمن حفظ توان رزمی و تداوم آموزش های دفاعی، سربازان مراکز آموزشی به موقع به مرخصی اعزام شده و در کنار خانواده هایشان باشند.

امیر شیخ در رابطه با سلامتی سربازان گفت: در واقع تمامی اماکن پادگان ها ایزوله هستند. همه ورودی ها و خروجی ها کنترل می شود. افراد هنگام ورود به پادگان غربالگری پزشکی می شوند و چنانچه فردی مشکوک به بیماری باشد از ورود این فرد به پادگان جلوگیری به عمل آمده و سریعاً شخص را به بهداری ها منتقل می کنیم. بنابراین جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما