کدخبر: ۳۲۷۳۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ: شخصا با رهبرانی از طالبان دیدارخواهم کرد

ترامپ: شخصا با رهبرانی از طالبان دیدارخواهم کرد

اقتصادنیوز : پس از توافق صلح آمریکا و طالبان، رئیس جمهور آمریکا می گوید که شخصا با رهبرانی از طالبان دیدار خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی گفت که در زمانی که دور نیست شخصاً با رهبرانی از طالبان دیدار خواهد کرد.

دونالد ترامپ در کنفرانسی خبری با اشاره به امضای توافق صلح با طالبان گفت: به ملت افغانستان درباره توافقی که امروز با طالبان امضا شد تبریک می گویم.

توافق صلح آمریکا و طالبان امروز در دوحه، پایتخت قطر انجام شد و در مقابل رئیس دفتر سیاسی طالبان نیز امضای این توافق را یک پیروزی و پایان اشغال افغانستان اعلام کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در این کشور گفت که احتمال موارد بیشتر کرونا در آمریکا وجود دارد.

دونالد ترامپ گفت: تیم‌ها متخصص ما تلاش زیادی برای مقابله با ویروس کرونا انجام می‌دهند. ما ۲۲ فرد مبتلا به این ویروس داریم و یک مورد مرگ ثبت شده است. ضمن اینکه ۱۵ نفر در آمریکا بهبود یافته یا در حال بهبودی هستند.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه کشورش تدابیر سختگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در آمریکا به کار گرفته است، افزود: محدودیت‌هایی در خصوص سفر اتباع کشورهایی که شاهد شیوع کرونا هستند، اعمال کردیم.

این در حالی است که نخستین مرگ ناشی از ویروس کرونا در آمریکا در واشنگتن ثبت شد.

سخنگوی اداره بهداشتی واشنگتن با تائید نخستین مرگ ناشی از ویروس کرونا در آمریکا اعلام کرد که فرد قربانی طی روزهای گذشته به دلیل بیماری تحت درمان قرار داشته، اما در نهایت امروز فوت کرد.

جزئیات بیشتری در این ارتباط اعلام نشده است.

مقامات رسمی در واشنگتن اعلام کرده‌اند که در آمریکا حداقل چهار فرد مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند که هیچ سابقه سفر به خارج از آمریکا ندارند. این تعداد جدای از آمار کلی مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا در آمریکاست که بسیار بیشتر اعلام شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند