۱۲۵ تن لیمو ترش احتکار شده کشف شد

کدخبر: 327534
اقتصادنیوز: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طرقبه شاندیز از کشف ۱۲۵ تن لیمو ترش احتکار شده در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، امیر بیک یزدی اظهار کرد: سردخانه توس در دو راهی طرقبه شاندیز قرار دارد که محل دپو انواع و اقسام میوه است، صاحب محصول لیموترش کشف شده، چهارشنبه هفته گذشته بهتدریج ۸۰ تن لیموترش را وارد این سردخانه کرده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طرقبه شاندیز تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر محصول لیمو ترش نیاز بازار است، بنابراین به دادستان این شهرستان هم این مطلب گفته شده که محصول مورد نظر نیاز به دپو نداشته، باید به محض خرید محصول از جیرفت و ورود آن به مشهد برای عرضه محصول به بازار اقدام می‌شده است.

وی از کشف ۱۲۵ تن لیمو ترش احتکار شده در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: دپوی این محصول کاملا خلاف است و صاحب محصول آگاه به نیاز جامعه در این زمینه بوده، همچنین مدیر سردخانه نیز باید نسبت به ارائه گزارش به اداره صنعت، معدن و تجارت طرقبه و شاندیز اقدام می‌کرد.

بیک یزدی افزود: هم اکنون ۱۲۵ تن محصول لیمو ترش احتکار شده در سردخانه موجود بوده که براساس گزارش قرار است فردا صاحب محصول اسناد و مدارک خود را ارائه دهد، با بررسی قیمت خرید محصول همراه با نظارت دادستان، مقدار مورد نیاز بازار طرقبه شاندیز عرضه و باقی محصول به بازارهای مورد نیاز  مشهد و سایر شهرستان‌های خراسان رضوی عرضه می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طرقبه شاندیز خاطرنشان کرد: تخمین زده می‌شود که نیاز بازار این شهرستان ما به این محصول حدود ۱۰ تن باشد، اما در جلسه‌ای که فردا با حضور اعضای اتحادیه خواربار و میوه‌فروشان طرقبه شاندیز تشکیل می‌شود، مقدار نیاز عرضه محصول در طرقبه شاندیز به‌طور اساسی مشخص و در اسرع وقت نسبت به عرضه آن در بازار این شهرستان اقدام می‌شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه اکنون قیمت لیموترش در بازار بالا است و حدود ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود، ما باید این قیمت را به زیر ۲۰ هزار تومان کاهش دهیم و دادستان طرقبه شاندیز نیز تاکید دارد که محصول لیموترش مورد نیاز بازار به‌صورتی عرضه شود تا مقرون به صرفه باشد، بنابراین تلاش این اداره نیز بر این است که این محصول را زیر قیمت ۲۰ هزار تومان در بازار عرضه کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما