آیفون قربانی جدید کرونا

کدخبر: 327664
​اقتصاد نیوز:یک روز قبل مدیرعامل اپل در مصاحبه ای از پایان تأثیرات منفی شیوع ویروس کرونا بر فعالیت های این شرکت خبر داد. حال پیش بینی های جدید نشان می دهند بازگشت فعالیت های این شرکت به روند عادی احتمالاً مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از دیجیاتو، به گفته «مینگ-چی کو» تحلیلگر شناخته شده اپل، مختل شدن زنجیره تأمین به دلیل شیوع ویروس کرونا، در سه ماهه نخست سال جاری بر روند تولید آیفون 12 تأثیر منفی خواهد گذاشت. طبق آخرین تحقیقات وی، تولید این گوشی از سه ماهه دوم و همزمان با بازگشایی کارخانه ها، رو به بهبودی خواهد رفت.

به گفته «گو»، کارخانه LG Innotek که در کره جنوبی واقع شده، تأمین کننده ماژول دوربین آیفون 12 است و تعطیلی آن آسیب بزرگی به اپل وارد کرده است. شرکت Genius Electronic Optical نیز که وظیفه تأمین لنز دوربین های این گوشی را بر عهده دارد، در ماه گذشته میلادی صادرات خود را به طور قابل توجهی کاهش داده است.

به گفته تحلیلگر یاد شده اپل به اندازه یک ماه در انبارهایش قطعه دارد، ولی تولید آیفون 12 در زودترین حالت تا ماه مه آغاز نخواهد شد. البته Dan Ives تحلیلگر شرکت Wedbush، صدور رأی نهایی در مورد تولید آیفون 12 را زود دانسته ولی چندین سناریو پیش بینی کرده است.

به گفته وی در بهترین حالت همه شرکت های همکار اپل تا ماه آوریل فعالیت های خود را از سر خواهند گرفت که به تولید بدون وقفه مدل 5G آیفون 12 منجر خواهد شد. عرضه آیفون 9 اما احتمالاً با یک ماه تأخیر، به جای ماه مارس در ماه آوریل شروع خواهد شد.

در بدترین حالت نیز آیفون 12 با تأخیر حداکثر سه ماهه روانه بازار خواهد شد و آیفون 9 نیز تا ماه ژوئن در ویترین فروشگاه ها یافت نخواهد شد.

بر اساس پیش بینی های «کو»، تولید آیفون 12 تا سه ماهه دوم سال جاری میلادی به روند نیمه عادی بازنخواهد گشت؛ بنابراین پیش بینی Dan Ives تقریباً با پیش بینی های «کو» مطابقت می کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما