کدخبر: ۳۲۷۷۹۱ لینک کوتاه

وزارت بهداشت گزارش داد؛

آخرین آمار ابتلا به کرونا در ایران؛ ۲۳۳۶ مورد مبتلا و ۷۷ فوتی تا امروز

اقتصادنیوز: معاون بهداشت وزارت بهداشت از ۸۳۵ مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از ایلنا، علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا گفت: براساس آخرین آمار جمع آوری شده ۸۳۵ مورد قطعی به مبتلایان اضافه شده است. ۱۱ نفر نیز فوت شده اند با این حساب در مجموع ۲۳۳۶ نفر به صورت قطعی به کرونا مبتلا شده‌اند و ۷۷ نفر نیز جان باخته‌اند و ۴۳۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

وی ادامه داد: استان‌های گیلان، تهران و قم در صدر درگیری‌ها هستند. گرچه روند قم به یک روند ثابت رسیده است. سایر استانها نیز درگیر بیماری کرونا هستند.بیش از ۸۵۳۲ نفر در بیمارستان ها بستری شده اند و روی ۵۷۳۷ نفر تست انجام شده است که ۲۳۳۶ نفر مثبت قطعی بوده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره بازدید هیات سازمان بهداشت جهانی از ایران خاطرنشان کرد: یک هیات فنی از WHO و دو نفر از پزشکان چین حضور داشتند در این دیدارها درباره غربالگری نوع درمان و شناسایی بیماران بحث‌های پیچیده‌ای انجام شد. نکته قابل توجه این بود که با توجه به اینکه این ویروس جدید با رفتار ناشناحته است، باید کشورها تجربیات خود را در اختیار هم قرار دهند وهمچنین مسائلی در ارتباط با مرزها مطرح شد.

 

این مطلب برایم مفید است
497 نفر این پست را پسندیده اند