کدخبر: ۳۲۷۸۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آخرین درصد مرگ‌ومیر کرونا در جهان

آخرین درصد مرگ‌ومیر کرونا در جهان

سازمان بهداشت جهانی، میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس در جهان را منتشر نمود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، بر اساس گزارش منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی، ویروس جدید کرونای جدید تنها 3.4٪ امکان مرگ را در افراد مبتلا به همراه دارد، در حالی که ویروس آنفولانزا میزان مرگ و میر 1 درصدی را به همراه دارد.

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در یک جلسه توجیهی گفت: "حدود 3.4٪ از موارد گزارش شده از ویروس COVID-19 در سرتاسر جهان درگذشته اند." 

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد که کورونا ویروس جدید نوعی سارس یا حتی آنفولانزا نیست: "این یک ویروس منحصر به فرد با ویژگی های خاص خود است. هم ویروس COVID-19 و هم آنفلوانزا منجر به بیماری دستگاه تنفسی می شوند و از طریق ذرات مایعات از بینی یا دهان بیمار پخش می شوند. با این حال ، تفاوت مهمی بین آنها وجود دارد."

به گفته وی ، COVID-19 به اندازه آنفولانزا گسترش نمی یابد. علاوه بر این ، تنها 1٪ بیماران مبتلا به COVID-19 علائم بیماری ندارند یا در طی 2 روز این علائم ظاهر می شوند. بشر همچنین ایمنی نسبت به کروناویروس جدید ایجاد نکرده است، بنابراین اغلب برخلاف آنفولانزا به شکل های جدی واکنش بدن نسبت به این بیماری ایجاد می شود.

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد: "این اختلافات بدان معنی است که ما نمی توانیم ویروس COVID-19 را دقیقاً مانند آنفولانزا درمان کنیم. اما موارد مشابه زیادی وجود دارد."

براساس برآوردهای سازمان جهانی بهداشت، 89 میلیون ماسک محافظ ، 76 میلیون جفت دستکش و 1.6 میلیون جفت عینک برای مقابله با شیوع COVID-19 در یک ماه مورد نیاز است.

بیماری جدید کرونا با نام علمی «کووید-19» از دی ماه گذشته در ووهان چین شیوع یافت و از همان زمان تاکنون به بیش از 70 کشور جهان سرایت کرده است و همچنان با قدرت به پیش می تازد. شمار کل مبتلایان به این بیماری تا روز گذشته 89 هزار و 806 مورد گزارش شده است که از این تعداد، 45 هزار و 632 نفر بهبود یافته و 3 هزار و 69 نفر جان باخته اند. ایران با یکهزار و 501 ابتلا با 66 فوتی و 291 بهبود یافته، چهارمین کشور قربانی ویروس کرونا پس از چین - مهد ویروس-  با 80 هزار و 26 مورد،  کره جنوبی با 4 هزار و 335 مورد و ایتالیا با یکهزار و 704 مورد به شمار می رود. استان تهران نیز با ثبت 170 نفر بیمار مبتلا به کرونا یکی از مهمترین کانونهای شیوع آن در سطح کشور است.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند