سازمان هواشناسی خبر داد؛ ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر وقت جمعه

کدخبر: 327987
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر وقت جمعه (۱۶ اسفندماه) و بارش باران و برف از وزش باد شدید در ایلام و خوزستان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا براساس اعلام سازمان هواشناسی بارش باران، در نواحی جنوبی همراه با رعد و برق و در مناطق مرتفع بارش برف،‌ شنبه (۱۷ اسفندماه) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، قزوین، لرستان، مرکزی، شمال چهار محال و بختیاری، ایلام و شمال شرق خوزستان و یکشنبه (۱۸ اسفندماه) برای ارتفاعات کرمان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی و ارتفاعات تهران، قزوین و البرز پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی لغزندگی جاده‌ای، در جاده‌های کوهستانی مناطق سردسیر کولاک برف، مه‌گرفتگی و اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی قابل پیش‌بینی است و نسبت به احتیاط در تردد بین شهری به‌ویژه در محورهای کوهستانی و انجام اقدامات پیشگیرانه توصیه می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: شنبه (۱۷ اسفندماه) وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و احتمال انتقال گردوغبار برخی کشورهای همسایه موجب کاهش دید و افت کیفیت هوا و احتمال وارد شدن خسارت به تاسیسات شهری استان‌های ایلام و خوزستان را به همراه دارد بنابراین نسبت به انجام اقدامات پیشگیرانه توصیه می‌شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما