کدخبر: ۳۲۸۰۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

جزییات ورود محلول ضدعفونی به بازار طی روزهای پایانی اسفند

اقتصادنیوز: مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت اعلام کرد که طی ۱۲ روز ابتدایی ماه جاری،۹۰۰ تن محلول ضدعفونی در کشور توزیع شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، غلامحسین مهرعلیان در مورد وضعیت توزیع مواد ضدعفونی کننده در کشور در پی شیوع کرونا ویروس گفت: اگر تصور کنیم که سال ۹۸ را بدون پدیده کرونا به پایان می رسانیدم به طور میانگین مصرف و تولید  الکل ۷۰هزار لیتر در روز بود و متناسب با آن مصرف فرآورده‌های ضدعفونی کننده در کل کشور حدود ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تن در سال بود.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی و شیوع کرونا ویروس از اول  تا ۱۲اسفند، ۹۰۰تن محلول ضدعفونی کننده وارد باز کردیم اظهار کرد: به عبارتی دیگر طی ده روز، یک چهارم نیاز سالانه  کشور وارد بازار شده است.

مهرعلیان با اشاره به افزایش ظرفیت و تقاضای بالا در کشور گفت: البته ۶۵ تا ۷۰ درصد این مواد  در مصارف بیمارستانی و برای  پرسنلی که  در خط مقدم هستند، صرف می شود  و حدود  ۳۰درصد  نیز  مصرف داروخانه‌ای است.

وی با بیان اینکه اولویت وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به عنوان متولی این امر، این است که در گام اول از سربازانی که خط مقدم  درمان هستند، محافظت کنیم گفت: البته  ۱۰۰شرکت جدید  نیز دراین حوزه وارد مدار فعالیت شدند که فرآورده‌های خود را از ۲ الی۳ روز قبل وارد داروخانه‌ها کردند که حدود  ۲ تا ۳ میلیون مواد ضدعفونی کننده،  در تهران و شهرستانها از طریق بخشهای دارویی وارد بازار میشود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند