رئیس جمهوری چین به کانون شیوع کرونا می‌رود!

کدخبر: 328249
اقتصادنیوز: برخی رسانه‌های منطقه آسیای شرقی از سفر شی جی پینگ رییس جمهوری چین به شهر ووهان کانون اولیه شیوع ویروس کرونا در روزهای آینده خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا روزنامه آسیا تایمز بامداد شنبه گزارش داد، برای اولین بار پس از شیوع ویروس کرونا در ماه دسامبر (آذر-دی) رییس جمهوری چین به زودی به شهر ووهان سفر می‌کند.  

براساس این گزارش، انتظار می‌رود که شی جی پینگ هفته آینده و یا پس از آن با سفر به شهر ووهان از تعدادی از بیمارستان‌های این شهر بازدید کند.  

منابع خبری در پکن به مرکز خبری مینگپائو هنگ کنگ می‌گویند که رییس جمهوری چین با سفر به ووهان از بیمارستان جینینتان جایی که اولین بیمار مبتلا به ویروس کرونا در آنجا تایید شد، بازدید خواهد کرد.  

روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین ادعا کرد بنا به اعلام محققان و متخصصان، تا اواسط ماه جاری میلادی (۲۵ اسفند ۱۳۹۸) شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به صفر خواهد رسید.  

این نشریه روز جمعه در مطلبی نوشت برای نخستین بار تمام ۱۲۶ نفری که در ۲۴ ساعت گذشته در چین به کرونا مبتلا شده‌اند از اهالی شهر ووهان هستند شهری که نخستین موارد شیوع کرونا از آنجا به دیگر نقاط چین و جهان سرایت کرد.  

همزمان استان هوبی که ووهان مرکز آن است اعلام کرده است تا اواسط ماه، احتمالا دیگر موردی از ابتلا به کرونا در دیگر شهرهای این استان غیر از ووهان وجود نخواهد داشت و تمرکز روی ووهان خواهد بود که ابتلا در آنجا نیز به صفر برسد.  

«جانگ بولی» یکی از ۱۴ نفری که چین به عنوان تیم کنترل شیوع کرونا تعیین کرده است در مصاحبه با این نشریه تصریح کرد تا اواسط ماه، دیگر خبری از ابتلا در استان هوبی بجز ووهان نخواهد بود و شهرهای استان از کرونا پاک خواهد شد.  

شهر چیبی اولین شهر در استان هوبی است که ایست‌های بازرسی را لغو کرده است این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که در ۱۹ روز گذشته هیچ کسی در این شهر به کرونا مبتلا نشده است.  

تیتر یک
  • قیمت بیت‌کوین بالای ۴۰ هزار دلار مقاومت می‌کند

    اقتصادنیوز: طلای جهانی صبح امروز نیز رشد قیمتی معناداری برای پس گرفتن مرز ۱۹۰۰ دلار را ثبت نکرد، تحلیل‌گران معتقدند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما