سفر به یک استان دیگر هم ممنوع شد

کدخبر: 328255
اقتصادنیوز: سید موسی خادمی شامگاه جمعه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هیچگونه پذیرش مسافر در لرستان نخواهیم داشت.

به گزارش اقتصادنیوز وی با بیان اینکه متاسفانه ویروس کرونا همانند سراسر کشور در لرستان شیوع پیدا کرده است ، افزود: جزو استان‌های آلوده به ویروس کرونا هستیم و تعداد مبتلایان بالا می‌باشد و ممکن است این فرآیند در روزهای آینده ادامه داشته باشد.

وی بیان کرد: اگر مردم پیشگیری کنند سرعت انتشار کاهش می‌یابد لذا باید مردم از تجمعات اجتناب کنند.

استاندار لرستان همچنین گفت: در صورت ابتلا هر فرد می‌تواند تا ۳۵۰ نفر را مبتلا می‌کند، کرونا قدرت انتشار بالایی دارد و مردم باید در خانه بمانند.

خادمی اضافه کرد: مردم می‌توانند از طریق سامانه خدمات دولتی را انجام دهند و اگر نتوانستند تا عادی شدن شرایط صبر کنند.

وی با اشاره به تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در استان اظهار کرد: تعطیلات فرصت مناسب برای در خانه ماندن است و مردم نباید سفر کنند.

وی گفت: به هیچ‌وجه پذیرای مسافران نوروزی نخواهیم بود و هیچگونه تسهیلاتی ارایه نخواهیم داد و نهادها و ارگان های مرتبط هم پذیرش نخواهند داشت.

استاندار لرستان ادامه داد: در خصوص ساعات اداری دستگاه‌های اجرایی اختیارات استانی لغو شده و تابع دستورات ستاد ملی هستیم.

وی بیان کرد: اما کارمندان آسیب پذیر و دارای علایم خاص نیاز به حضور در محل کار ندارند.

استاندار لرستان افزود: وجود اقلام بهداشتی و کمبود آن مساله‌ای است که در کشور فراگیر شده اما نسبت به روزهای ابتدایی شیوع کرونا وضعیت بهتر شده است.

خادمی اظهار کرد: اکنون ۶ واحد تولیدی الکل در استان فعالیت می کنند که از اول اسفند تاکنون ۳۰۵ هزار لیتر الکل و ۳۵۰ هزار عدد ژل ضدعفونی کننده تولید شده است.

وی گفت: در بحث محلول ضدعفونی کننده و الکل جزء استان‌های تولید کننده هستیم که برخی از استان‌ها خواستار صادرات این محصول هستند که در برخی موارد هم صادرات داشتیم.

وی بیان کرد: مراکز درمانی در اولویت هستند که در این راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اقدامات خوب و موثری انجام شده است که اقلام مورد نیاز تهیه و بیمارستان ها تجهیز شدند.

وی ادامه داد: قرنطینه شهر یا مکان خاص نیاز به ضوابط خاصی دارد که در هیچ نقطه کشور توصیه نشده است.

استاندار لرستان همچنین گفت: برخی از شهرها که آلودگی بیشتری دارند ورودی-خروجی آنها کنترل می شود، نمی‌توانیم ورودی و خروجی استان را مسدود کنیم چرا که روزانه هفت هزار خودرو از بروجرد و هشت هزار خودرو از طریق پل زال وارد استان می شود.

خادمی افزود: پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اختیار مردم است و مردم می توانند با رعایت نکات بهداشتی از انتقال این ویروس جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: در این راستا تشکل‌های مردمی می‌توانند به دولت کمک کنند و همچنین آموزش‌های همگانی به مردم ضروری بوده و باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: مناطق محروم حاشیه شهرها به لحاظ مالی دسترسی کمتری به تجهیزات بهداشتی دارند که سمن‌ها باید به این مناطق سرکشی کنند.

استاندار لرستان ادامه دارد: تمامی امکانات و اعتبارات استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به کار گرفته شده و تمام دستگاه ها پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی در حال فعالیت هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما