کدخبر: ۳۲۸۳۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پوتین قوانین مهاجرتی و شهروندی روسیه را اصلاح می‌کند

پوتین قوانین مهاجرتی و شهروندی روسیه را اصلاح می‌کند

اقتصادنیوز : پوتین مقررات مهاجرتی و قوانین شهروندی در روسیه را اصلاح می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کاخ کرملین اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین دستور اغاز روند اصلاح مقررات مهاجرتی و قوانین شهروندی در روسیه را صادر کرده و دولت روسیه انتظار دارد گزارش مربوطه را تااول مارس ۲۰۲۱ دریافت کند.

دولت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قرار است در چارچوب فعالیت کارگروه اجرایی سیاست‌گذاری‌های مهاجرتی فدراسیون روسیه تا سال ۲۰۲۵، اقداماتی را به منظور اصلاح سازمان‌های مهاجرتی و انجمن‌های شهروندی در روسیه بر اساس دستورالعمل تهیه و تدوین شده توسط این کارگروه اجرایی به انجام برساند.

پوتین طرحی از دستورالعمل‌های مربوط به اجرای سیاست‌های مهاجرتی در روسیه را برای سال‌های ۲۰۱۹-۲۰۲۵ تصویب کرده و آنتون وینو، رئیس دفتر ستاد اجرایی ریاست جمهوری را به عنوان مسئول این اقدامات منصوب کرده است.

در ماه فوریه، مجلس عوام روسیه لایحه‌ای را تصویب کرد که لزوم کار کردن افراد ناتوان جسمی به عنوان شرط اخذ تابعیت روسیه را منتفی می‌ساخت. براساس قوانین و مقررات فعلی کشور روسیه، یک خارجی تنها زمانی می‌تواند اقدام به درخواست شهروندی روسیه کند که توان کار کردن داشته باشد و در صورتی که برای کار مناسب نباشد، باید یک فرزند توانمند بالای ۱۸ سال داشته باشد تا تابعیت روسیه دریافت کند. 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند