کدخبر: ۳۲۸۴۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

«ریتا کاتز» خبرنگار معروف آمریکایی مدعی شد؛

اخبار غیررسمی از مرگ پادشاه سعودی

اقتصادنیوز؛ ، «ریتا کاتز» خبرنگار آمریکایی در توییتر خود نوشت گزارش‌هایی مبنی بر مرگ «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان وجود دارد که البته هنوز تأیید نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «ریتا کاتز» خبرنگار آمریکایی و بنیانگذار پایگاه خبری «سایت» (SITE)در صفحه توییتر خود تصریح کرد که گزارش‌هایی مبنی بر مرگ «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان وجود دارد که البته هنوز تأیید نشده است و احتمالاً توضیحی برای علت بازداشت‌های اخیر شاهزادگان سعودی است، راه را برای یک عربستان با وجهه‌ای کاملاً متفاوت هموار می‌کند.

کاتز با اشاره به برخی گزارش‌ها مبنی بر مرگ یا حالت احتضار پادشاه سعودی نوشت: «ملک سلمان از سال ۲۰۱۵ حکمرانی کرده است. پسرش، ولیعهد محمد بن سلمان، نیز سالهاست که عملاً حاکم است و قدرت زیادی را در اختیار د ارد. بن سلمان علیرغم آنکه محبوب شهروندان جوان (عربستان است)، اما بسیاری از اعضای خاندان سلطنتی از او هراس دارند. باید انتظار مقاومت اعضای خاندان سلطنتی (با جانشینی بن سلمان بعنوان پادشاه عربستان) را داشته باشیم».

وی در خصوص افزایش مخالفت‌ها با بن سلمان در خاندان سلطنتی ریاض نوشت: «بسیاری محمد بن سلمان را به دلیل نقش داشتن در قتل جمال خاشقچی (روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در کنسولگری عربستان در ترکیه) خائن می‌دانند. فردی که مخالفانش را سرکوب می‌کند. وی همچنین به شدت طرفدار عملیات نظامی مرگبار علیه حوثی‌ها (انصارالله) یمن است که به فاجعه انسانی ویرانگری دامن زده است».

پیش‌تر پایگاه انگلیسی «میدل ایست آی» در گزارشی به نقل از منابع آگاه نزدیک به خاندان سلطنتی ریاض گزارش کرد که در روزهای اخیر دستکم ۲۰ شاهزاده سعودی بازداشت شده‌اند.

بعد از دستگیری «احمد بن عبدالعزیز» برادر شاه سعودی به اتهام طرح کودتا، گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال مرگ ملک سلمان و تلاش محمد بن سلمان برای حذف مخالفت‌ها با پادشاه شدنش مطرح شده بود.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند