کدخبر: ۳۲۸۴۹۲ لینک کوتاه

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان اعلام کرد:

فوت ۲۰۰نفر در گیلان طی ۱۶روز گذشته بر اثر بیماری‌های تنفسی

اقتصادنیوز؛ به دنبال انتشار نقل قولی در برخی رسانه‌ها منتسب به نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان، مبنی بر اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر در استان گیلان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند، وی در گفت‌وگویی اظهار داشت: آمار مرگ و میرها بیماری‌های تنفسی طی ۱۶ روز گذشته به ۲۰۰ نفر می رسد؛ اما بنده نگفتم که تمام این فوتی ها به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ صبح امروز برخی رسانه ها به نقل از محمدحسین قربانی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان خبری مبنی بر اینکه  تاکنون بیش از ۲۰۰ نفر در استان گیلان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند، را منتشر کردند. 

در همین راستا محمد حسین قربانی در گفت‌وگوی تلفنی در این خصوص گفت: آمار مرگ و میرها بیماری‌های تنفسی طی 16 روز گذشته به 200 نفر می رسد؛ اما بنده نگفتم که تمام این فوتی ها به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند، بلکه بسیاری از این افراد نیز ممکن است به بیماری‌های تنفسی یا قلبی - عروقی مبتلا بوده باشند.

وی افزود: 10 روز پیش به تمام مسئولان اعلام کردیم که با توجه به شیوع کرونا در مناطق شمالی کشور وضعیت شهرهای شمالی به سمت بحران پیش خواهد رفت، اما مسئولان توجهی به این توصیه های ما نداشتند.

 قربانی ادامه داد: باید همه خروجی‌های گیلان بسته شود. تا به امروز همه مردم ایران همکاری کردند اما توصیه می‌کنیم که برای نجات دادن گیلان از بحران مردم همکاری بیشتری داشته باشند. نمی‌توان با قوه قهریه مردم راه کنترل کرد و به مردم قول می‌دهم اگر یک هفته همکاری کنند و به صورت خانگی قرنطینه شوند و خود مراقبتی را اعمال کنند با توجه به ظرفیت‌های استان از این بحران عبور خواهیم کرد.

نماینده وزیر بهداشت ادامه داد: تا امروز ۴۵۴۹  نفر از هموطنان به مراکز درمانی بخش خصوصی و دولتی با علائم بیماری تنفسی مراجعه کرده‌اند که ۱۷۹۳ نفر بستری شده‌اند و همچنین با همت و تلاش همکاران ۲۲۰۰ نفر نیز بهبود و ترخیص شده‌اند که این موضوع قابل تحسین است.

نماینده وزیر بهداشت گفت: آمار مبتلایان قطعی به کرونا در گیلان روزانه توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند