کدخبر: ۳۲۸۶۷۸ لینک کوتاه

واکنش دونالدترامپ به سقوط آزاد قیمت نفت

اقتصادنیوز؛ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا علت سقوط قیمت نفت را دعوای عربستان و روسیه و رسانه‌های جعلی دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز دوشنبه «رسانه‌های جعلی» و اختلافات عربستان سعودی و روسیه بر سر کاهش عرضه نفت را مقصر افت بازار سهام در آمریکا دانسته است.  

ترامپ که در بحبوحه کارزار انتخاباتی به دنبال تبلیغ در خصوص دستاوردهایش در دوران ریاست‌جمهوری است در یک توئیت نوشت: «خبر خوب برای مصرف‌کنندگان. قیمت سوخت رو به کاهش است.»

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی دیگر نوشت: «عربستان سعودی و روسیه در حال مجادله بر سر عرضه نفت و قیمت آن هستند. این مسئله و "رسانه‌های جعلی" دلیل افت بازار [سهام] هستند.» 

روز جمعه روسیه از توافق کاهش عرضه نفت به بازار جهانی با اوپک عقب نشینی کرد. دلیل این اقدام شکست ائتلاف اوپکی‌ها با متحدان نفتی در اتخاذ یک موضع مشترک در پاسخ به کاهش قیمت نفت در بازار جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا بود. 

عربستان هم در تلافی اقدام روسیه، قیمت رسمی نفت خود را کاهش داد و اعلام کرد از چند روز دیگر تولید نفت را به شدت افزایش خواهد داد و در واقع یک جنگ بر سر قیمت نفت راه انداخت.

در هفته‌های گذشته، شاخص بورس‌های آمریکا سقوط کرده‌ و نرخ سود اوراق قرضه دولتی آمریکا طی هفته گذشته به کمترین میزان رسیده است.

کارشناسان نگرانی‌ها از شیوع ویروس «کرونا» را عامل سقوط بازارهای سهام در این کشور می‌دانند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند