کدخبر: ۳۲۸۶۹۱ لینک کوتاه

مشاور استاندار کرمان:

ممنوعیت ورود گردشگران به کویر لوت

اقتصادنیوز : مشاور استاندار کرمان از ممنوعیت ورود گردشگران به کویر لوت خبر داد و گفت: از مردم درخواست داریم به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا از سفر به کرمان پرهیز کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،عباس تقی زاده   در پاسخ به این پرسش که از چه زمانی ممنوعیت رفت و آمد در مرزهای استان کرمان اعمال می‌شود؟ اظهار کرد: امکان کنترل تک تک خودروهای سواری در مرزهای استان وجود ندارد و بر این اساس نمی‌توان اجازه ورود خودروها به استان را نداد و این کار بسیار سخت است. پیشنهاد می‌شود مردم استان‌های دیگر از شهرهایشان به قصد سفر به کرمان خارج نشوند.

وی ادامه داد: ممکن است در روزهای آینده تصمیمات سخت گیرانه تری در این زمینه اعمال شود و از مبادی ورودی این خودروها برگشت داده شوند. اما بر اساس تصمیماتی که تا کنون اتخاذ شده است در ورودی استان سلامت مسافران کنترل و تب سنجی شده و از آنها شرح حال گرفته می‌شود و موارد مشکوک قرنطینه می‌شوند.

 تقی زاده با اشاره به اینکه حساسیت روی خودروهایی که از استان‌های آلوده‌تر به کرمان می آیند، بیشتر است؛ افزود: استان کرمان امکان و شرایط پذیرش گردشگر را ندارد و اگر کسی به این استان سفر کند دچار زحمت خواهد شد. ضمن اینکه کرمان، استانی مهمان پذیر است اما با توجه به نبود شرایط پذیرش گردشگر از مردم می‌خواهیم کرمان را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند.

وی از تعطیلی تمامی مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی در روستاها و مناطق گردشگری خبر داد و گفت: همچنین ورود گردشگر به مناطقی مانند بیان لوت، شهداد، دریاچه کویر و مناطق گردشگری ماهان، راین و سایر مناطق گردشگری در سراسر استان کرمان ممنوع است.

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی تاکید کرد: همچنین از مردم می‌خواهیم از سمت خراسان جنوبی وارد کویر لوت نشوند و به زودی با استقرار واحدهای انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی امکان ورود افراد به حوزه بیابان لوت وجود نخواهد داشت.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بوم گردی‌ها در بخش شهداد تعطیل هستند، افزود: اقامت در حوزه کویر لوت و بخش شهداد و حتی چادر زدن هم ممنوع است.

تقی زاده بیان کرد: در حال حاضر کسانی که در قالب گروهی و کاروانی حتی به قصد زیارت مزار سردار شهید سلیمانی می‌خواهند وارد استان کرمان شوند از ورودی‌های استان برگشت داده می‌شوند.

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی گفت: همچنین گروه‌ها و کاروان‌های کرمانی که بعد از حضور در استان‌های آلوده قصد ورود به استان کرمان را دارند به مدت ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند؛ کما اینکه در حال حاضر چند گروه ورزشی در همان ورودی استان قرنطینه شده اند این گروه‌ها که در شمال حضور داشتند در حال طی کردن دوران قرنطینه خود هستند.

 وی در خصوص یکی دیگر از مصوبات جلسات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: ممکن است کرمانی‌های ساکن استان‌های دیگر در این ایام یا برای نوروز قصد مسافرت به کرمان را داشته باشند که این افراد علاوه بر اینکه در ورودی‌های استان کنترل شده و شرح حالشان گرفته می‌شود، توصیه می‌شود از دانشگاه‌های علوم پزشکی محل سکونتشان هم گواهی سلامت بگیرند.

تقی زاده ادامه داد: این افراد حتی با داشتن گوهی سلامت باز هم از طرف دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان در مدت حضور در این استان تحت نظارت هستند و حتی توصیه می‌شود که قرنطینه خانگی شوند به همین دلیل بهتر است این گروه از هم وطنان هم برای تعطیلات نوروز در همان محل سکونت فعلی‌شان حضور داشته باشند و پس از عادی شدن شرایط به استان سفر کنند.

وی گفت: با توجه به اهمیت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، بهتر است هم وطنان امسال سفر را از برنامه نوروزی خود حذف کنند البته ممکن است در روزهای آینده مصوبه جدیدتری داشته باشیم که اطلاع رسانی خواهد شد.

تقی زاده عنوان کرد: تعطیلی و کاهش ساعت ادارات در حوزه اختیارات استانداران قرار ندارد و صرفاً در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در این زمینه تصمیم گیری می‌شود و بر همین اساس هم بازگشت ساعت اداری به حالت عادی از ۱۷ اسفند در ستاد ملی تصمیم گیری و به استان کرمان ابلاغ شد و لازم الاجرا بود.

مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی بیان کرد: کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای، خانم‌های باردار، دارای همسر و فرزند معلول و… می‌توانند دورکاری کنند و این اختیار به مدیران دستگاه‌های اجرایی داده شده است که در زمینه مرخصی‌ها سهل گیری کرده و به گونه‌ای اقدام کنند که تعداد کمتری در ادارات حضور داشته باشند.

وی همچنین در پاسخ به اینکه آیا برگزاری آئین سال نو در گلزار شهدا حقیقت دارد؟ گفت: طبق مصوبات ستاد برگزاری هر نوع تجمع ممنوع و این مساله خلاف مصوبات است. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند