کدخبر: ۳۲۹۱۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تاثیر کرونا بر تعداد نظامیان آمریکا در خاورمیانه

تاثیر کرونا بر تعداد نظامیان آمریکا در خاورمیانه

اقتصادنیوز: ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا به دنبال شیوع ویروس کرونا در منطقه خاورمیانه از ممنوعیت و محدودیت‌های جدید اعزام نیروهای ایالات متحده به این منطقه و مناطق دیگر خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوزبه نقل از میلیتری تایمز، اگرچه پنتاگون پیش از این محدودیت‌هایی برای اعزام نیروهای خود به منطقه اعمال کرده بود اما فرماندهی سنتکام در این خصوص به تازگی به پنتاگون پیوسته و اعزام نیروهای آمریکا برای انجام عملیات در مناطق شیوع ویروس کرونا را ممنوع کرده است.

ژنرال کنت مکنزی فرمانده سنتکام با توجه به این محدودیت‌ها گفت: این نگرانی وجود دارد که ویروس کرونا ممکن است در کشورهایی که با ایران مرز مشترک دارند گسترش یابد. ایران با عراق همسایه است، جایی که ایالات متحده بیش از شش هزار نیرو در آنجام مستقر کرده است.  

در کنار فرماندهی سنتکام، پنتاگون نیز بامداد جمعه از سفر نیروهای نظامی آمریکا، اعضای خانواده و کارمندان غیرنظامی به کشورهایی از جمله ایتالیا، کره جنوبی و چین به مدت۶۰ روز جلوگیری می‌کند.  

براساس بیانیه پنتاگون، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا هر کشوری را به عنوان کشورهای سطح هشدار تشخیص دهد؛ این مرکز دفاعی از سفرهای غیرضروری نیروها به آنان ممانعت می‌کند. 

به دنبال تصمیمات جدید ارتش آمریکا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها ایالات متحده بیش از ۲۰ کشور را به لیست کشورهای هشدار سوم از جمله کشورهای اروپایی اضافه کرد.

ژنرال مکنزی با اعتراف به شیوع ویروس کرونا در میان نیروهای نظامی آمریکا گفت: یک پیمانکار از سنتکام دارای علائم کرونا است و شخص دیگری نیز هم اکنون در قرنطینه قرار داد. 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند