کدخبر: ۳۲۹۲۴۱ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛

آخرین آمار کرونا در ایران؛ مرگ ۸۵نفر در ۲۴ساعت اخیر

اقتصادنیوز: کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت امروز جمعه از افزایش قابل توجه آمار مبتلایان و فوتی‌های مربوط به ویروس کرونا در کشور خبر داد و گفت متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۱۴ مورد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۱۲۸۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۱۳۶۴ نفر افزایش یافت.

او افزود: خوشبختانه تا کنون ۳۵۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۱۴ مورد رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره موارد جدید بیماران کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان ادامه داد: استان تهران ۳۰۳ نفر، قم ۴۲ نفر،گیلان ۷۱ نفر، اصفهان ۱۱۰ نفر، البرز ۶، مازندران ۱۹۲ نفر، مرکزی ۴۸ نفر، قزوین ۱۲ نفر، سمنان ۳۸ نفر، گلستان ۲۱ نفر، خراسان رضوی ۱۱۰ نفر، فارس ۳۳ نفر، لرستان ۲۵ نفر، آذربایجان شرقی ۹۷ نفر، خوزستان ۱۵ نفر، یزد ۴۶ نفر، زنجان ۲۰ نفر، کردستان ۹ نفر، اردبیل ۱۵ نفر،کرمانشاه ۱۵ نفر، کرمان۱۲ نفر، همدان ۱۰ نفر، سیستان و بلوچستان ۲ نفر، هرمزگان ۴ نفر، خراسان جنوبی ۰نفر، خراسان شمالی ۰ نفر، چهارمحال و بختیاری ۰ نفر، ایلام ۸ نفر، آذربایجان غربی ۲۵ نفر، کهگیلویه و بویراحمد ۰ نفر،  بوشهر ۰ نفر است.

اعلام وضعیت قرمز در کرمانشاه؛ بزودی شاهد یک رخداد تلخ خواهیم بود/ درخانه بصورت قرنطینه بمانید

او افزود: بسیج عمومی مقابله با کروناکه در فاز اول با اطلاع رسانی آگاه سازی و آموزش عمومی آغاز شده بود. فکر می‌کنم که تقریبا گستره و پوشش بسیار خوبی در سراسر کشور حداقل از حهت ایجاد هشیاری، اطلاع رسانی و آموزش عمومی در زمینه پیشگیری و رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی را توانست به مردم اعلام و ابلاغ کند؛ به طوری که امروز شاید کمتر ایرانی است که با مبانی اصلی پیشگیری و نکات اصلی که در مراقبت و پیشگیری از این بیماری نیاز است آشنا نباشد.

جهانپور اظهار کرد: همه حلقه‌های مفقوده که ممکن بود متصور باشد فعال شده و با بیماریابی قعال که صورت خواهد گرفت حلقه اول به عنوان سامانه شناسایی و مراقبت خواهد بود. هموطنان می‌توانند از طریق ورود به سامانه Salamat.gov.ir در صورتی که احتمالا شکایت بالینی یا علائم خاصی را  مشاهده کردند و سوال و شکی مبنی بر ابتلا به ویروس کرونا دارند مطرح کنند. 

این مطلب برایم مفید است
466 نفر این پست را پسندیده اند