کدخبر: ۳۲۹۴۳۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ هم به خدا متوسل شد!/ اعلام روزی ملی دعا

اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا با تداوم بحران شیوع ویروس کرونا در کشورش فردا (یکشنبه) را "روز ملی دعا" اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که روز جمعه اقدام به اعلام وضعیت اضطراری در کشورش در مواجهه با بحران شیوع ویروس کرونای جدید کرد در توئیتی نوشت که "با افتخاری بزرگ" فردا یکشنبه را روز ملی دعای عمومی اعلام می کند.

معمولا به طور سنتی در آمریکا اولین پنجشنبه ماه مه هر سال به عنوان روز ملی دعا در نظر گرفته می شود و این روز مصادف با هفتم مه است اما ترامپ قبلا هم در زمانهای بروز وضعیت اضطراری روزهای دیگری را هم به عنوان روز ملی دعا اعلام کرده بود.

ترامپ در توئیتی بعد از اعلام وضعیت اضطراری در آمریکا نوشت: " این برای من افتخاری بزرگ است که روز یکشنبه ۱۵ مارس را به عنوان روز ملی دعا اعلام کنم. ما کشوری هستیم که در تمام طول تاریخمان در زمانهای مثل اکنون چشم به حمایت و قدرت خدا داشته‌ایم."

او خاطر نشان کرد: "صرف نظر از اینکه شما کجا هستید، من شما را تشویق می‌کنم بر پایه ایمان به دعا رو بیاورید. ما با هم به آسانی بر مشکل غلبه خواهیم کرد."

ترامپ ساعاتی قبل از انتشار این توئیتش در یک کنفرانس خبری اعلام کرده بود، به منظور مبارزه با گسترش ویروس کرونای جدید، بخشی از منابع فدرال را آزاد و به این منظور به کار می گیرد.

شیوع ویروس کرونا تا کنون در آمریکا بیش از ۲۳۰۰ تن را مبتلا کرده و جان دست کم ۵۰ تن را نیز گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند