درمان بیماران کرونایی رایگان است

کدخبر: 329469
اقتصادنیوز : قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: بابت درمان بیماری کرونا هیچ هزینه‌ای از بیماران دریافت نمی شود و چنانچه فردی هزینه‌ای پرداخت کرده باشد می‌تواند در اسرع وقت هزینه را دریافت کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،علی ابرازه عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشکر از تمام سازمانهای استان و پزشکان و پرستاران بیان کرد: اولین بیمار مبتلا به کرونا در قم کشف شد که خوشبختانه پس از گذشت نیم ساعت از نتیجه تست کرونا وجود این ویروس در استان به اطلاع تمام مردم رسید.

وی در خصوص اقدامات انجام شده از ساعات ابتدایی شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: به محض اطلاع از شیوع این ویروس ستاد بحران تشکیل شد و در عرض چند روز 5 بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص داده شد.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین خاطر نشان کرد: در کمک رسانی و خدمت به مردم و بیماران هیچ مقاومتی از سمت بیمارستان ها وجود نداشته است.

وی در خصوص مطالبات پرسنل مراکز درمان عنوان کرد: برخی از این معوقات تا 5ماه وجود داشته که جهت ایجاد انگیزه برای پرسنل بیمارستان ها  با جذب اعتبارات، معوقات درمانی تسویه شد و برخی دیگر نیز در روزهای آتی انجام خواهد شد.

ابرازه در خصوص تامین وسایل بهداشتی افزود: کلیه واردات مواد بهداشتی از سایر کشورها متوقف شد و بعضا در تامین برخی وسایل دچار کمبود بودیم اما هرگز به صفر نرسیدیم.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی ضمن بیان اینکه: 650هزار ماسک در داروخانه های استان توزیع شده است، عنوان کرد: بالغ بر 200هزار خانوار ماسک و محلول ضدعفونی را به کمک بسیج و سپاه دریافت کرده‌اند و 150هزار خانوار دیگر باقی مانده‌اند.

ابرازه در خصوص افتتاح بیمارستان امیرالمومنین(ع) عنوان کرد: تا کنون60میلیارد تومان اعتبار برای تاسیس این بیمارستان جذب شده است و طی 10روز آینده این بیمارستان با 220تخت افتتحاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 2هزار بیمار از بیمارستان ترخیص شده‌اند، ادامه داد: روند بهبودی این افراد پایش شده و به خانواده‌های آنها توصیه‌های لازم برای قرنطینه کردن صورت گرفته است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گفت: فضایی در مجتمع یاوران مهدی(عج) به همت سپاه با 700 تخت خواب برای بیمارانی که قادر به ماندن در منزل نیستند و وضعیت شان برای ماندن در بیمارستان نیست، ایجاد شده است.

وی در خصوص تعطیلی اماکن متبرکه نیز خاطر نشان کرد: تعطیلی این مراکز در دستور کار قرار گرفته است.

ابرازه ضمن اشاره به نیاز استان برای تامین اعتبارات افزود: تا کنون مبلغ 160میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه، 42میلیارد تومان از وزارت بهداشت، 28میلیارد تومان از سازمان بیمه و 45میلیارد تومان نیز از سازمان تامین اجتماعی جمعا به مبلغ 275میلیارد تومان اخدا شده است.

وی ضمن تقدیر از همت خیرین افزود: تا کنون 50دستگاه دیالیز هر کدام به مبلغ 53میلیون تومان از طرف خیرین به مرکز علوم پزشکی اهدا شده است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی در خصوص هزینه های این بیماری عنوان کرد: بابت درمان بیماری کرونا هیچ هزینه ای از بیماران دریافت نمی شود و چنانچه فردی هزینه ای پرداخت کرده باشد می تواند در اسرع وقت هزینه را دریافت کند.

 

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما