تعویق انتخابات درون‌حزبی ریاست جمهوری در ایالت جورجیا آمریکا به دلیل کرونا

کدخبر: 329486
اقتصادنیوز: ایالت جورجیا آمریکا انتخابات درون‌حزبی ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را برای جلوگیری از شیوع کرونا به تعویق انداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام‌های انتخاباتی ایالت جورجیا آمریکا اعلام کردند که انتخابات درون‌حزبی برای تعیین نامزدهای حزب دمکرات و جمهوریخواه که قرار بود ۲۴ مارس (۵ فروردین) برگزار شود، به دو ماه بعد موکول خواهد شد.

«برد رافنسپرگر» وزیر ایالتی جورجیا در بیانیه‌ای گفت انتخابات فردی زودهنگام که از ۲ مارس (۱۲ اسفند) آغاز شده بود، متوقف می‌شود و در ۱۹ ماه می (۳۰ اردیبهشت) همزمان با دیگر انتخابات درون‌حزبی در این ایالت برگزار خواهد شد.

این تعویق زمانی اعلام شد که فرماندار این ایالت برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا که موارد ابتلا به آن در این ایالت در حال افزایش است، اعلام وضعیت اضطراری کرده و از مراکز مذهبی و آموزشی خواست که از برگزاری همایش‌ها و تجمعات خودداری کنند.

در ایالت جورجیا آمریکا تاکنون ۶۶ مورد ابتلای قطعی به کووید۱۹ شناسایی و یک مورد نیز فوت ناشی از ابتلا به این ویروس گزارش شده است.

ایالت لوئیزیانا آمریکا نیز ضمن اعلام وضعیت اضطراری، گفته است که انتخابات درون‌حزبی برای تعیین نامزدهای ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ را به تعویق می‌اندازد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در پی افزایش موارد ابتلا به کرونا و مرگ‌ومیر ناشی از آن، وضعیت اضطرار ملی اعلام کرد و خواستار اختصاص ۵۰ میلیارد دلار از منابع فدرال برای مقابله با ویروس کرونا شد.

تاکنون در آمریکا ابتلای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر به ویروس کووید۱۹ تایید شده و ۵۵ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما