کدخبر: ۳۲۹۸۲۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حزب‌الله لبنان: آزادی مزدور رژیم‌صهیونیستی با فشار آمریکا انجام شد

حزب‌الله لبنان: آزادی مزدور رژیم‌صهیونیستی با فشار آمریکا انجام شد

اقتصادنیوز: حزب‌الله لبنان دوشنبه شب با صدور بیانیه‌ای به حکم دادگاه نظامی لبنان برای آزادی «عامر الفاخوری» از مرتبتان اسرائیل اعتراض و اعلام کرد که این حکم تحت فشار و تهدیدهای آمریکا صادر شده‌ است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از المیادین، در بیانیه حزب الله آمده است: از روز بازداشت مزدور قاتل الفاخوری، فشارها و تهدیدهای آمریکا بر لبنان برای آزادی وی نیز آغاز شد.

حزب الله افزوده است: فشارهای آمریکا متاسفانه نتیجه داده و دادگاه نظامی لبنان حکم اشتباه خود برای آزادی قصاب الخیام را صادر کرد.

حزب الله لبنان افزود: برای رییس دادگاه نظامی لبنان و همدستان وی بهتر آن بود که به جای تن دادن به فشارهای آمریکا استفعا می‌دادند.

در این بیانیه همچنین آمده است که امروز روز ناراحت کننده‌ای برای لبنان و عدالت است و این تصمیم تاسف، خشم و انزجار را می‌طلبد.

دادگاه نظامی لبنان روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که عامر الیاس الفاخوری مزدور رژیم صهیونیستی معروف به «قصاب الخیام» آزاد است و احکام صادره پیشین او شامل گذشت زمان شده و باطل و مردود است.

فاخوری که به دلیل کشتن و شکنجه کردن زندانیان بازداشتگاه الخیام در جنوب لبنان به «قصاب الخیام» معروف است شهریور ماه گذشته از آمریکا به بیروت آمد و بازداشت شد و در بازجویی به همکاری با اسرائیل اعتراف کرد.

وی در سال ۲۰۰۰ میلادی با سفر به فلسطین اشغالی، گذرنامه اسراییلی دریافت کرد و از آنجا راهی آمریکا شد و تابعیت این کشور را گرفت.

این مطلب برایم مفید است
34 نفر این پست را پسندیده اند