کدخبر: ۳۲۹۹۵۰ لینک کوتاه

وقوع ۸۴ مورد آتش سوزی در پایتخت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد: در برنامه های چهارشنبه سوری پایتخت تاکنون ۸۴ مورد گزارش شده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز، «سید جلال ملکی» شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:‌ تا ساعت 21 امشب 84 مورد حادثه آتش سوزی به سامانه 125 اعلام شد که آتش نشانان به محل حوادث اعلام شده اعزام شدند.

وی افزود: این آتش سوزی ها در معابر، فضای سبز، سطل های زباله مکانیزه و بخشی نیز در منازل و انبارها بوده که آتش نشانان نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد: همه این آتش سوزی ها مربوط به چهارشنبه سوری نبوده است.

پایتخت آرام است

وی با بیان اینکه گزارشات حاکی است که امشب در بیشتر مناطق شهر تهران جوی آرام حاکم است افزود: بیشتر مردم امشب را رعایت کردند و در منازل حضور دارند گرچه در برخی مناطق مردم مشغول ترقه بازی هستند ولی در مجموع تاکنون در بیشتر مناطق شهر تهران جوی آرام و بدون حادثه همراه است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از شهروندان خواست که امشب را در منازل بمانند.

وی خاطرنشان کرد: تا عادی نشدن وضعیت در مناطق شهر آتش نشانان در معابر و اماکن پرازدحام مستقر هستند.

چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که در غروبِ سه‌شنبه، شبِ پیش از آخرین چهارشنبهٔ ماه اسفند برگزار می‌شود و برافروختن و پریدن از روی آتش مشخصهٔ اصلی آن است.

این جشن اولین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است که با برافروختن آتش و برخی رفتارهای نمادین دیگر، به‌صورت جمعی در فضای باز درون و بیرون از خانه برگزار می‌شود.

با این حال، شاید ویروس کرونا موجب شود بسیاری از جوانان در هیجان این شب قرار نگیرند و بدون استفاده از مواد محترقه، جشنی شاد و آرام را برگزار کنند.

همه ساله برخی از افراد به دلیل هیجانات و همچنین ناآگاهی از خطرات مواد محترقه، جانشان را از دست می دهند و عده ای نیز بخاطر مصدومیت های شدید ناشی از انفجار مواد محترقه، برای همیشه از داشتن جسمی سالم محروم می شوند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند