کدخبر: ۳۲۹۹۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیروزی جو بایدن بر سندرز در سه ایالت

اقتصاد نیوز: در تازه‌ترین دور رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات آمریکا برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ماه نوامبر، جو بایدن در هر سه ایالت فلوریدا، ایلینوی و آریزونا با اختلاف زیاد برابر سناتور برنی سندرز پیروز شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، با شمارش بیشتر آرا در فلوریدا بایدن با تقریبا ۶۲ درصد در مقابل حدودا ۲۳ درصد جلوست. در ایلینوی که بیشتر حوزه‌ها نتایج را گزارش کرده‌اند او با اختلاف ۵۹ درصد در مقابل ۳۶ درصد برنده شده است. براساس نتایج نسبی در آریزونا هم بایدن با بیش از ۱۰ درصد آرا از رقیب خود جلوست.

بایدن تاکنون در ۱۶ ایالت از ۲۱ ایالتی که انتخابات برگزار کرده‌اند پیروز شده و امشب گام بلند دیگری در جهت کسب نامزدی حزب دموکرات برداشت.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بیشتر رای دهندگان در فلوریدا گفته‌اند که معیار اصلی آنها در انتخاب یک نامزد توانایی او برای شکست دادن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در انتخابات سراسری بوده. سه چهارم آنها گفتند فکر می‌کنند جو بایدن شانس بیشتری برای این کار دارد.

به علاوه رای دهندگان مسن‌تر در شمار بزرگترری از بایدن حمایت کردند.

تقریبا نیمی از رای دهندگان در فلوریدا گفتند که مواضع سندرز بیش از حد لیبرال است.

فلوریدا بزرگترین سهم را در میان سه ایالتی که سه شنبه رای گیری کردند دارد و امتیازات آن در سیستم کالج انتخاباتی آمریکا ۲۱۹ است. کسی که ۱۹۹۱ امتیاز به دست آورد نامزد حزب دموکرات خواهد شد.

به گزارش بی.بی.سی ترامپ در سال ۲۰۱۶ با اختلاف ۱.۲ درصد در این ایالت هیلاری کلینتون را شکست داد.

در این روز همچنین قرار بود ایالت اوهایو هم رای گیری کند که به خاطر نگرانی از شیوع ویروس کرونا آن را به تاخیر انداخت.

در ایالاتی که سه شنبه رای گیری کردند تدابیر ایمنی برای جلوگیری از شیوع رعایت شده بود. از جمله ضدعفونی کننده دست در مراکز اخذ رای در دسترس بود و پرسنل مراکز رای گیری دست‌کش های مخصوص به دست داشتند.

جورجیا، لوئیزیانا، مریلند و کنتاکی ایالت های دیگری هستند که رای گیری را عقب انداخته‌اند.

این درحالی است که کمیته ملی حزب دموکرات ایالات را ترغیب کرده رای‌گیری را عقب نیندازند.

ایالات آمریکا همچنین از گزینه شروع زودهنگام رای‌گیری و جمع آوری آنها از طریق پستی برخوردارند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند