کدخبر: ۳۳۰۱۱۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نسخه دانشمند فیزیک آمریکایی برای مقابله با کرونا

اقتصادنیوز: استاد دانشگاه پرینستون آمریکا سهم خود در مهار کرونا را دوری اجتماعی دانست و گفت: واکنش دولت آمریکا به شیوع کرونا کند و نامناسب بود و اکنون شهروندان باید با دوری اجتماعی و در خانه ماندن مانع از گسترش خطرناک این ویروس بشوند.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا فرانک وان هیپل دستیار اسبق مدیرامنیت ملی در دفتر برنامه ریزی علم و فناوری کاخ سفید درباره سهم خود برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ایرنا افزود: ما پیشتر مواد غذایی کافی تهیه کردیم و تمام فعالیت‌های خود را در خانه انجام می دهیم.

استاد مدرسه "وودرو ویلسون" دانشگاه پرینستون افزود: کارهای مشترک و جلسات علمی را از طریق برنامه ارتباط تصویری زوم(Zoom) انجام می دهیم، زیرا دانشگاه پرینستون همه این فعالیت‌ها و کلاس‌ها را به تعلیق در آورده است.

وان هیپل در پاسخ به اینکه برای ماندن در خانه که شاید چندین ماه طول بکشد، چه برنامه ریزی کرده است، گفت: من و همسرم مسن هستیم. من بالای ۸۰ سال سن داریم و برای همین بیش از دیگر گروه‌های سنی باید مراقب باشیم. خوشبختانه ما به یکدیگر رسیدگی می‌کنیم.

وی افزود: فکر می‌کنم مهم است که از تحرک و فعالیت بدنی در این شرایط غافل نشد. من و همسرم هر روز در کنار نهر آبی که در پشت دانشگاه هست، پیاده روی می‌کنیم، البته این کار در شهرهای بزرگ با تمرکز جمعیتی بالا دشوارتر است اما باید راهی برای فعالیت بدنی و تحرک داشت تا بتوان این دوره را پشت سر گذاشت.

این فیزیکدان هسته ای سیاست چین برای مهار کرونا را ستود و گفت: واکنش دولت ما در آغاز کند و آهسته بود. شاید ما در نهایت به سمتی برویم که ناگزیر شویم که سیاست بسیار سختگیرانه چین را در شهرهای ایالات متحده پیاده کنیم.

این مطلب برایم مفید است
39 نفر این پست را پسندیده اند