کدخبر: ۳۳۰۳۹۷ لینک کوتاه

کشته و زخمی شدن ۱۰ هزار سرباز و افسر عربستانی از آغاز عملیات ائتلاف عربی ضد یمن

اقتصاد نیوز: جنبش انصارالله از کشته و زخمی شدن بیش از ۱۰ هزار سرباز و افسر عربستانی از زمان آغاز عملیات ائتلاف عربی ضد یمن خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، یحیی سریع، سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن که مورد حمایت انصارالله است، در کنفرانس مطبوعاتی که از شبکه تلویزیونی المسیره  وابسته به این جنبش پخش شد، با اشاره به کشته و زخمی شدن بیش از ۱۰ هزار سرباز و افسر عربستانی از زمان آغاز عملیات ائتلاف عربی ضد یمن اظهار کرد: از این تعداد ۴۲۰۰ تن از سربازان و افسران عربستانی کشته شدند. همچنین بیش از ۱۲۴۰ تن از نیروهای اماراتی از ابتدای این حمله کشته و زخمی شده‌اند که ابوظبی تنها به ۱۲۰ مورد از کشته‌های خود اعتراف کرده است.

یحیی سریع در ادامه گفت: آمار کلی کشته‌ها و زخمی‌ها در میان مزدوران سودانی به بیش از ۸۰۰۰ تن رسیده که از این تعداد ۴۲۵۳ تن کشته شدند.

سخنگوی نظامی جنبش انصارالله یمن افزود: نیروهای انصارالله بیش از ۳۷۱ فروند هواپیمای دشمن (ائتلاف عربی) را که شامل ۵۳ فروند جنگنده و بالگردهای آپاچی و ۳۱۸ پهپاد شناسایی و جاسوسی  بودند، ساقط کردند.

وی در ادامه تهدید کرد، در صورتی که حملات و محاصره علیه یمن متوقف نشوند، این جنبش حملات ویژه بیشتری را انجام خواهد داد.

سریع ادامه داد: انصارالله تا تاریخ ۱۴ مارس جاری بیش از ۲۵۷ هزار حمله هوایی جنگنده‌های دشمن را رصد کرد.

ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان در ۲۶ مارس ۲۰۱۵ به درخواست عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن عملیات هوایی گسترده‌ای را علیه انصارالله آغاز کرد.


 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند