احتمال برخورد قهری با افرادی که باعث بازچرخش کرونا درپایتخت می شوند!

کدخبر: 330457
اقتصادنیوز: رئیس ستاد فرماندهی مدیریت کرونا پایتخت گفت: وقتی شرایط اقناعی وجود ندارد، پیشنهاد می دهم اقدامات جدی تری از طریق قوه قهریه برای افرادی که مقررات پیشگیری از کرونا را انجام نمی دهند، در نظر گرفته شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران علیرضا زالی شامگاه سه شنبه افزود: افرادی که قوانین را نقض می کنند به نوعی خطای انسانی انجام می‌دهند و سایر شهروندان را در معرض خطر ویروس کرونا قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: امروز با حضور فرمانده سپاه تهران و معاون عملیاتی قرارگاه ثارالله و بنده گشت هوایی را در تهران انجام دادیم، مردم در شهر و به‌ویژه در برخی بوستان ها نشسته و پیک نیک برگزار کرده‌ بودند.

دکتر زالی گفت: تردد در سطح شهر به ویژه نقاط مرکزی و جنوبی شهر و نیز در مبادی خروجی از یک ریتم غیرقابل قبولی برخوردار بود.

وی تاکید کرد: هر فرد می‌تواند بر اثر ابتلا به ویروس کرونا حتی اگر سالم هم باشد، شرایط بالینی متفاوتی را تجربه کند، بنابراین مطلقا این ساده انگاری دلیلی بر شجاعت افراد نیست که فکر کنند می روند به پیک نیک و مبتلا نمی شوند.

رئیس ستاد فرماندهی مدیریت کرونا پایتخت افزود: مبتلا شدن افراد به ویروس کرونا فقط مشکل برای خود فرد ایجاد نمی کند، بلکه زمانی که ویروس را در سطح جامعه منتقل می کنند موجب بازچرخش ویروس شده و دیگران و سایر شهروندان نیز آسیب می بینند.

دکتر زالی گفت: پیشنهاد ما به شهرداری این است که در بوستان‌هایی که امکان مقابله با ورود افراد در آن ها وجود دارد، این ممنوعیت اعمال شود، البته برخی بوستان ها فاقد مرزهای جدا کننده هستند و مردم باید رعایت کنند.

وی ادامه داد: تصمیمات خوبی از سوی ستاد مقابله با کرونا و استاندار  تهران اتخاذ شده است، اما مردم مهمترین ابزار کنشگر این موضوع هستند.

به گزارش ایرنا، براساس یافته های آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، یکهزارو ٧٦٢ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ٢٤ هزارو ٨١١نفر رسید.

تاکنون هشت هزارو ٩١٣ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند روز به روز در حال افزایش است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به یکهزارو ٩٣٤ نفر رسید.

تا صبح امروز بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا مشارکت کرده اند.

توصیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه مشارکت مردم برای شرکت در تست غربالگری ویروس کرونا از طریق سامانه salamat.gov.ir است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما