کدخبر: ۳۳۰۶۷۳ لینک کوتاه

تعداد مبتلایان کرونا در ایران از مرز ۳۰ هزار نفر گذشت

اقتصادنیوز: وزارت بهداشت تعداد بیماران جدید را ۲۹۲۶ اعلام کرد؛ بر این اساس کل بیماران مبتلا به کرونا در کشور با عبور از مرز ۳۰ هزار، به ۳۲۳۳۲ نفر رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، 2926 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند و در مجموع، تعداد بیماران مبتلا شده به کووید19 در کشور تا 8 فروردین 1399 در کشور به 32332 مورد افزایش یافت

به گفته او، خوشبختانه تا کنون 11133 نفر از بیماران مبتلا به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند

جهانپور افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته 144 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 جان خود را از دست دادند و تا امروز از وجود 2378 نفر در کشور محروم شده ایم. 2893 نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

این مقام مسوول تاکید کرد: افراد سالم، مشکوک و مبتلا به کووید19 حتما وضعیت خود را در سامانه salamat.gov.ir ثبت کنند تا در صورت نیاز مورد مراقبت و درمان قرار گیرند

از امروز طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به صورت جدی و با مشارکت دستگاه های اجرایی مرتبط آغاز شده که در فاز اول تا 15 فروردین ادامه دارد و در صورت نیاز، قابل تمدید خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
762 نفر این پست را پسندیده اند