نخست وزیر فرانسه:

دو هفته سخت‌تر را پیش رو داریم

کدخبر: 330774
اقتصادنیوز: «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر فرانسه گفت که «مبارزه با کرونا تازه آغاز شده» و هفته‌های سخت‌تری در پیش است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، فیلیپ شنبه شب در جریان یک کنفرانس خبری در پاریس، گفت: ما در نبردی هستیم که زمان خواهد برد. دو هفته نخست آوریل (ماه آینده میلادی) سخت‌تر از دو هفته‌ای است که تاکنون سپری کرده‌ایم.

او خاطرنشان کرد: جنگ تازه شروع شده است.
کرونا ابتدا از شرق فرانسه شیوع پیدا کرد و سپس به غرب کشور گسترش یافت. در زمان حاضر بیمارستان‌های مناطق شرق فرانسه به دلیل ازدحام بیماران مبتلا به کرونا تحت فشار قرار دارند.
ارتش و نیروهای امدادی برای کاستن از فشار بر بیمارستان‌ها اعزام بیماران به مناطقی که کمتر تحت تأثیر کرونا قرار گرفته‌اند را آغاز کرده‌اند.
طبق آمار رسمی در فرانسه، ابتلای ۳۷ هزار و ۵۷۵ نفر به کرونا تأیید شده که از این میان ۲ هزار و ۳۱۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
این آمار فقط شامل بیمارانی است که در بیمارستان‌ها جان خود را از دست داده‌اند و تعداد بیمارانی که در خانه‌ها یا آسایشگاه‌ها جانشان را از دست داده‌اند در آن محاسبه نشده است.
«اولیویه وران» وزیر بهداشت فرانسه گفت که از آسایشگاه‌ها خواسته تا هر سالمندی را که به کرونا مبتلا شده است، از دیگران جدا کرده و در قرنطینه قرار دهند.
وی افزود که دولت، خرید یک میلیارد ماسک را سفارش داده؛ در شرایط فعلی، هر هفته بیش از ۴۰ میلیون ماسک در فرانسه مصرف می شود.
 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما