کدخبر: ۳۳۱۰۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رفتار ایران در منطقه مخرب است!

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد؛

رفتار ایران در منطقه مخرب است!

اقتصادنیوز: وزیر دفاع آمریکا که بیش از یکهزار نفر از نیروهای تحت امرش به ویروس کرونا دچار شده‌اند، خواستار توقف آنچه که رفتار مخرب ایران نامید، شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا مارک اسپر که عصر چهارشنبه همراه با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و برخی از اعضای ارشد نظامی در نشست مربوط به ویروس کرونا حضور یافته بود، در پاسخ به این سوال که در شرایطی که ایران درگیر ویروس کرونا است و هزاران نفر از آنها جان باخته‌اند، مقامات نظامی ایران به اظهارات تهاجمی روی آورده‌اند، آیا این یک اظهارات استراتژیک است یا یک بلوف، این مطلب را مطرح کرد.

مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تحرکات نظامی آمریکایی‌ها در عراق تصریح کردند هرگونه اقدام نظامی آمریکا علیه منافع جمهوری اسلامی ایران با پاسخ قاطع مواجه خواهد شد.

وی افزود: نخست آنکه باید بگویم که مردم ایران (از طرف این ویروس) بسیار سخت مورد ضربه قرار گرفته‌اند. من فکر می‌کنم رئیس جمهوری صبحت کرد که وزیر خارجه پمپئو پیشنهادهایی را برای ارسال کمک‌های پزشکی ارائه داد اما ایران آنها را رد کرد.

وزیر دفاع آمریکا مدعی شد: من فکر می‌کنم در حال حاضر حکومت ایران باید بیشتر مراقب مردم خود باشد تا در این شرایط ویروس کرونا بهتر خدمت کنند؛ در عوض ایران به گسترش رفتارهای بدخواهانه خود در منطقه ادامه می‌دهد.

اسپر بدون اشاره به هزاران سرباز آمریکایی که در خاورمیانه حضور دارند و اقدامات اشغالگرانه و ضدمردمی انجام داده‌اند که از سوی دادگاه بین‌المللی کیفری تحت جنایت جنگی تحت پیگرد قرار دارند، اظهار کرد: آن‌ها به اعزام نیروهای سپاه قدس به خارج از کشور ادامه می‌دهند و می دانیم که برخی طرح‌ها از طرف شبه نظامیان شیعی در عراق شکل می‌گیرد، تصویب و اجرا می‌شود تا نیروهای آمریکایی را مورد هدف قرار دهند.

وی در چهره‌ای دلسوز مدعی شد که عمیقا نسبت به شرایط مردم ایران نگران است و گفت اما مهم این است که حکومت ایران به فکر مردم باشد و این رفتار مخرب را که ۴۰ سال عمل می‌شود، متوقف سازد. در این صورت فکر می‌کنم شرایط برای تمام منطقه و مردم ایران بهتر خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند