کدخبر: ۳۳۱۰۴۷ لینک کوتاه

اسپانیا با ثبت بیش از ۱۱۰ هزار مبتلا به کرونا با ایتالیا هم تراز شد

اقتصادنیوز: شمار قربانیان شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در کشورهای مختلف جهان از ۴۷ هزار نفر فراتر رفت. تاکنون بیش از ۹۳۰ هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند. از این تعداد حال بیش از ۱۹۴ هزار بهبود یافته است. تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت از «افزایش استثنایی» آمار مبتلایان ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، اسپانیا روز پنجشنبه با ثبت ۱۱۰ هزار و ۲۳۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا تقریبا با ایتالیا به لحاظ شمار مبتلایان هم رده شد. شمار مبتلایان در ایتالیا تا ظهر امروز ۱۱۰ هزار و ۲۳۸ مورد اعلام شده است. شمار قربانیان در اسپانیا تا به این لحظه ۱۰ هزار و ۳ نفر و در ایتالیا ۱۳ هزار و ۱۵۵ هزار نفر است.

پیامد کرونا؛ ثبت بیش از ۳۰۰ هزار بیکار جدید در اسپانیا

وزارت کار اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ هزار نفر در ماه مارس به دلیل «تاثیر بحران ناشی از شیوع بیماری "کووید ۱۹"» به جمع بیکارها در این کشور افزوده شدند. رسانه های اسپانیا افزایش ۳۰۰ هزار نفری شمار بیکاران در این کشور را «بی سابقه» توصیف کرده اند. دولت اسپانیا روز ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) با اعلام وضعیت اضطراری در این کشور قرنطینه سراسری اعلام کرد.

ترخ بیکاری در اسپانیا پیش از بحران شیوع ویروس کرونا ۱۳.۸ درصد بود. این رقم به معنای بالاترین نرخ بیکاری در میان کشورهای حوزه یورو پس از یونان است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند