کدخبر: ۳۳۱۰۷۹ لینک کوتاه

تجمع پرستارهای نیویورکی در اعتراض به کمبود تجهیزات

اقتصانیوز؛ پرستاران یک بیمارستان در منطقه برانکس نیویورک‌سیتی با تجمع در مقابل محل کار خود به کمبود تجهیزات محافظت فردی برای کادر درمانی اعتراض کردند.

به گزارش اقتصانیوز به نقل از فارس؛ با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و کمبود اقلام بهداشتی در این کشور، شماری از پرستاران یکی از بیمارستان‌های نیویورک در اعتراض به کمبود تجهیزات محافظتی نظیر ماسک و دستکش، در پیاده‌روی مقابل بیمارستان تجمع کردند.

در این تجمع که روز پنجشنبه در مقابل یکی از بیمارستان‌های محله «برانکس» روی داد، یکی از پرستاران با سابقه این مرکز درمانی گفت، پرسنل درمانی به‌دلیل کمبود ماسک، ناچار به استفاده چندباره از آن هستند.

این پرستار به خبرنگار «رویترز» توضیح داد: «آن‌ها روزی یک ماسک به ما می‌دهند و باید برای تحویل ماسک جدید، ماسک قبلی خود را تحویل دهیم. چنین چیزی قابل قبول نیست. در حالت عادی باید تعداد زیادی ماسک را در روز عوض کرد».

وی افزود: «آن‌ها (مسئولین بیمارستان) می‌گویند ماسک‌ها را مجدداً استریل می‌کنند. اثر بخشی این پروسه از نظر علمی اثبات شده نیست».

دیگر پرستاران حاضر در این تجمع نیز گفتند هراس از ابتلا به ویروس کرونا، بر عملکردشان در کادر درمانی بیمارستان تأثیر منفی گذاشته است.

یکی از آنها اظهار داشت: «نرخ ابتلا به قدری بالا رفته که هر پرستار مسئول رسیدگی به ده بیمار است. زمانی که نگران مرگ هستیم نمی توانیم بر روی کارمان تمرکز کافی داشته باشیم».

آمریکا در حال حاضر با کمبود شدید لوازم محافظتی فردی نظیر ماسک پزشکی مواجه است و از پرسنل درمانی بیمارستان‌های مختلف این کشور خواسته شده است این لوازم را مورد استفاده چند باره قرار دهند.

آمریکا از نظر شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا رتبه یک جهان را دارد و تا کنون بیش از ۲۴۵ نفر در این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند