کدخبر: ۳۳۱۴۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
​فعالیت واحدهای صنفی کی از سر گرفته خواهد شد؟

​فعالیت واحدهای صنفی کی از سر گرفته خواهد شد؟

اقتصاد نیوز:رئیس اتاق اصناف تهران گفت: پس از تکمیل، لیست به ستاد ملی کرونا ارسال می‌شود و پس از تایید این ستاد به ابلاغ خواهد شد.

به گزارش اقتصاد نیوز،  قاسم نوده فراهانی و با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا برای فعالیت اصناف تهران از ۳۰ فروردین ماه به خبرگزاری میزان گفت: در حال تهیه لیست اصنافی که فعالیت آن‌ها مجاز خواهد شد هستیم که هنوز تکمیل نشده است.

وی افزود: حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از واحدهای صنفی مانند تالارهای پذیرایی، رستوران‌های بزرگ و سایر اصنافی که تجمع در آن‌ها زیاد است ممنوعیت فعالیتشان زمان بیشتری خواهد برد.

نوده فراهانی تاکید کرد: باید به این واحدها تسهیلاتی پرداخت شود تا بتوانند هزینه‌های همانند اجاره بها، بیمه، مالیات و حقوق کارگران را پرداخت کنند.

فعالیت ۸۵ درصد واحدهای صنفی از ۳۰ فروردین از سر گرفته می‌شود

وی درباره پرداخت مالیات بر ارزش افزوده اصناف نیز بیان کرد: درخواستی به سازمان امور مالیاتی ارائه کردیم تا مهلت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تا پایان خردادماه تمدید شود تا اصناف قادر به پرداخت باشند.

رئیس اتاق اصناف خاطرنشان کرد: در حالی که واحدهای صنفی تعطیل است چگونه باید این پرداخت ها را انجام دهند، در شرایط فعلی اصناف توان پرداخت ندارند.

وی گفت: امیدواریم مسئولان تمام جوانب امر برای حمایت از اصناف را در نظر بگیرند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند