شمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان به ۲۵۴ نفر رسید

کدخبر: 331633
اقتصادنیوز: معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شمار مبتلایان به کرونا با ۱۳ نفر افزایش به ۲۵۴ نفر رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمود حسین‌پور امشب (دوشنبه ۱۸ فروردین) در گفت‌وگو با بخش خبر سیمای خلیج‌فارس اظهار کرد: از زمان آغاز شیوع کرونا تا امروز، ۱۵۲۲ نفر به‌عنوان بیمار حاد تنفسی (آنفلوانزا، ذات‌الریه، مشکوک به کرونا و ...) در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۱۲۹۶نفر پس از طی دوره‌ی درمان و بهبودی ترخیص شده‌اند و ۱۴۱ نفر نیز هم‌اکنون بستری هستند.

وی افزود: تاکنون از ۱۲۹۱ نفر به‌عنوان مشکوک به ابتلای به کرونا نمونه‌گیری شده که نتیجه‌ آزمایش ۱۰۱۸ نفر منفی بوده و ۲۵۴ نفر نیز مثبت شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح ‌کرد: طی ۲۴ ساعت اخیر نتیجه‌ آزمایش کرونای ۱۳ بیمار در استان شامل ۸ نفر در بندرعباس، ۲ نفر در میناب، یک نفر در پارسیان، یک نفر در قشم و یک نفر در بندرخمیر مثبت اعلام شد.

دکتر حسین‌پور ادامه داد: از مجموع ۲۵۴ بیمار مبتلاشده به کرونا تاکنون ۲۱۶ نفر پس از طی دوره‌ درمانی از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند تا ادامه‌ درمان را به مدت ۱۴ روز در نقاهتگاه‌ها طی کنند و ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا نیز هم‌اکنون در بیمارستان‌ها بستری هستند و ۱۸ نفر هم براثر ابتلا به این بیماری فوت کرده‌اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما