کدخبر: ۳۳۲۲۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ تهدید کرد؛ کشورهایی که اتباع اخراجی خود از آمریکا را نپذیرند تحریم ویزایی می شوند

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ کشورهایی که افراد اخراج شده از آمریکا را نپذیرند به تحریم‌های ویژه و به خصوص محدودیت در صدور روادید برای اتباعشان تهدید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه با اعلام این مطلب تصریح کرد کشورهایی که در پذیرش اتباع بازگردانده شده خود از ایالات متحده مانع ایجاد کنند و یا از پذیرش آنها سر باز زنند تحت تحریم‌های صدور ویزا قرار می‌ گیرند.

ترامپ در یادداشتی به مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا ضمن اشاره به شیوع گسترده بیماری همه‌گیر کویید ۱۹ در کشورش بر لزوم بازگرداندان آن دسته از اتباع بیگانه که قوانین ایالات متحده را نقض می کنند،‌ تاکید کرده است.

بر اساس فرمان رئیس جمهوری آمریکا مایک پمپئو همچنین ماموریت دارد در صورتی که کشوری از پذیرش افراد اخراج شده از ایالات متحده امتناع ورزد ظرف هفت روز طرحی برای اعمال مجازات صدور ویزا بر ضد آن کشور آماده کند.

دونالد ترامپ در حکم خود بدون نام بردن از کشوری خاص،‌ مسئول تشخیص کارشکنی،‌ تاخیر و یا امتناع کشورها در پذیرش اتباع رانده شده خود را اداره امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا معرفی کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین به تازگی مقررات جدید مرزی را با استناد به شرایط ویژه حاکم بر کشورش پس از شیوع گسترده ویروس کرونا وضع کرده که از روی بیست و یکم مارس به اجرا درآمده است.

به موجب این مقررات،‌ مقامات ایالات متحده آمریکا می‌توانند به سرعت و بدون درنظر گرفتن پروتکل‌های استاندارد اداره مهاجرت افراد متخلف را از کشور اخراج کنند.

بر اساس گزارشی که برخی رسانه‌های آمریکایی به آن استناد کرده‌اند مسئولان مرزی ایالان متحده از زمان اجرای مقررات جدید تاکنون حدود هفت هزار مهاجر مکزیکی را اخراج و به کشورشان بازگردانده‌اند.

دونالد ترامپ پیشتر بارها محدود کردن مهاجرت به کشورش را هدف اصلی دولت خود عنوان کرده بود. به نظر می‌رسد شیوع ویروس کرونا می‌تواند تا حدودی به دونالد ترامپ برای دست یافتن به این هدف اعلام شده کمک کند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند