مسجدجامعی: انوشه گستره زبان فارسی را به جهانیان شناساند

کدخبر: 332332
اقتصادنیوز: در پی درگذشت استاد حسن انوشه، احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران، با صدور پیامی فقدان این چهره ماندگار زبان و ادب فارسی را تسلیت گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در پی درگذشت استاد حسن انوشه، احمد مسجدجامعی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو شورای اسلامی شهر تهران با صدور پیامی فقدان این چهره ماندگار زبان و ادب فارسی را تسلیت گفت.

در پیام احمد مسجدجامعی آمده است: زنده یاد حسن انوشه با کارنامه‌ای گران سنگ در حوزه زبان فارسی، ناباورانه از میان ما رفت. او ایران‌شناسی بود که در میدان پژوهش‌های فارسی بی وقفه تلاش کرد و ثمره عمر پربارش آثاری ارزشمند است که گستره زبان فارسی را به جهانیان شناساند و وجه مشترک این آثار پرداختن به تاریخ، ادبیات، زبان و فرهنگ ایران بود.

فقدان این خادم فرهنگ و زبان فارسی و محقق متواضع و فرزانه را، به خانواده محترم ایشان، عموم دوستداران زبان فارسی در گستره جهان ایرانی و ایرانیان فرهیخته تسلیت می‌گویم.”

حسن انوشه نویسنده، پژوهشگر تاریخ، زبان و ادبیات فارسی و سرپرست گروه نویسندگان دانشنامهٔ ادب فارسی ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ در سن ۷۶ سالگی و به علت بیماری سرطان درگذشت.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید