کدخبر: ۳۳۲۳۷۴ لینک کوتاه

اشپیگل: آمریکا بمب‌های اتمی خود در آلمان را ارتقا داده است

اقتصادنیوز: رسانه های خبری از عملیات مخفیانه ارتش آمریکا در پاییز ۲۰۱۹ جهت ارتقا ۲۰ بمب اتمی خود در آلمان خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رسانه های خبری شنبه شب از اقدام مخفیانه آمریکا در ارتقای بمبهای اتمی خود در آلمان خبر دادند.

به نوشته وبگاه «نیوز آرمنیا» به نقل از نشریه «اشپیگل» این عملیات مخفیانه در پاییز سال 2019 انجام شد و طی آن 20 کلاهک اتمی بمب «بی-61» آمریکا مستقر در  پایگاه هوایی «بوخل» آلمان به مدت 2 روز به ایالات متحده فرستاده شدند تا نرم افزارهای جدید بر آنها نصب شود.

به نوشته  اشپیگل، دولت آلمان نیز همکاری لازم به آمریکا را انجام داده  و به مدت 48 ساعت منطقه ممنوع ایجاد کرد  و ارتش خود را 48 ساعت در حالت آماده باش قرار داد.

بمب انمی بی-61 مهم‌ترین و رایج‌ترین سلاح اتمی در زرادخانه ایالات متحده بعد از جنگ سرد آمریکا است. این بمب قابلیت تنظیم قدرت انفجاری تا 340 کیلوتن تی‌ان‌تی را دارد و برای پرتاب توسط هواپیماهای پر سرعت ساخته شده‌ است.

به رغم هشدارها درباره تشدید تحرکات نظامی واشنگتن در اروپا، ستاد فرماندهی اروپایی آمریکا مستقر در آلمان  چندی قبل  استقرار دو بمب‌افکن واشنگتن با قابلیت حمل بمب اتمی در این قاره را تایید کرد.

به نوشته پایگاه آمریکایی «استرایپس»، در ادامه تحرکات نظامی آمریکا در کشورهای اروپایی،  این کشور دو بمب‌افکن راهبردی «بی-۲» در پایگاه هوایی خود در «آزور» پرتغال مستقر کرده است.

ستاد فرماندهی اروپایی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای ضمن تایید این خبر اعلام کرد که این دو بمب‌افکن راهبردی تحت فرماندهی این ستاد عملیات‌های محول شده را انجام خواهند داد. 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند