کدخبر: ۳۳۲۶۰۹ لینک کوتاه

رئیس قوه قضائیه:

حمایت معیشتی خانواده نیازمند زندانیان به امر رهبر انقلاب

اقتصادنیوز: رئیس قوه قضائیه گفت: با امر رهبر معظم انقلاب و اقدام بنیاد مستضعفان دهها هزار خانواده نیازمند زندانیان مورد حمایت معیشتی قرار می‌گیرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه افزود:  رعایت کرامت افراد در دستگاه قضایی به عنوان یکی از اولویت های سال ۹۹، صرفا یک توصیه اخلاقی نیست بلکه برای همه اجزاء دستگاه قضایی یک الزام است.

وی ادامه داد: رعایت کرامت افراد  در دستگاه قضایی تا پایان سال باید برای مردم نتیجه ملموس داشته باشد.

رییس دستگاه قضا افزود: با امر رهبر معظم انقلاب و اقدام بنیاد مستضعفان دهها هزار خانواده نیازمند زندانیان مورد حمایت معیشتی قرار می گیرند. مجرمان زندانی مجازات می شوند اما خانواده های آنها باید مشمول کمک های مومنانه قرار گیرند.

رئیسی گفت: زندان های ما امروز هم امنیت دارند هم سلامت اما وضع زندانیان در آمریکا و برخی کشورهای غربی نگران کننده است. آنها متهم به نقض حقوق انسان نسبت به مردم خود هستند.

وی با  اشاره به ضرورت توجه به رونق تولید اضافه کرد: جهش تولید نسخه شفابخش اقتصاد کشور در پساکروناست و اولین گام در جهش تولید، اراده ملی و مشارکت عمومی، به میدان آمدن ظرفیت های مردمی است آنچنان که در موضوع کرونا و تولید ملزومات بهداشتی تا امروز محقق شده است.

براساس این گزارش، رئیس قوه قضائیه و مسئولان عالی قضائی کشور در پاسخ به تدبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به نیازمندان و آسیب‌دیدگان از بیماری کرونا،  ۲۰ درصد از حقوق ماهانه خود را به مدت سه ماه به کمک و حمایت از نیازمندان و آسیب‌دیدگان این بیماری اختصاص دادند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند