کدخبر: ۳۳۲۶۶۵ لینک کوتاه

ایران ارسال هرگونه کالا به «ناگورنو قره‌باغ» را تکذیب کرد

اقتصادنیوز؛ سفارت ایران در جمهوری آذربایجان ارسال هرگونه مواد غذایی و سوخت از ایران به ناگورنو قره باغ را تکذیب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سفارت جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان روز دوشنبه گزارش ها مبنی ار اعزام کانیونهای ایران به منطقه «ناگورنو قره باغ» را تکذیب کرد.

به نوشته خبرگزاری «ترند» در روزهای گذشته فیلمهایی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که بر اساس آن کامیونهایی منتسب به ایران در حال انتقال سوخت و مواد غذایی از ایران به ناگورنو قره باغ بودند.

 به دنبال این حادثه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در «باکو» پایتخت آذربایجان  13 آوریل (دوشنبه 25 فروردین) واکنش نشان داد و این اخبار را «به طور کامل تکذیب» کرد.

بر اساس این گزارش، نبرد ناگورنو-قره باغ پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از سال 1988 آغاز شد. قره‌‌باغ، منطقه‌ای در همسایگی ایران در ناحیه شمالی واقع شده و ریشه اختلاف این دو کشور بر سر مسئله  «ارضی» است و به عبارت دیگر جمهوری آذربایجان و ارمنستان هرکدام این منطقه را جزئی از خاک خود می‌دانند. نبرد در این منطقه تاکنون صدها کشته و مجروح برجا گذاشته است.

چندی قبل نیز سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو ضمن تاکید بر لزوم برقراری صلح و ثبات در منطقه، هرگونه همکاری نظامی بین تهران و ایروان را تکذیب کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند