کدخبر: ۳۳۲۷۰۹ لینک کوتاه

هشدار رئیس اسبق صدا و سیما؛ دولت را از مجلس یازدهم نترسانید

اقتصادنیوز: منتخب مردم تهران، گفت: خدمت جهادگونه و خستگی ناپذیر جز با اعتنا به تخصص و اشراف به مسائل روز میسر نمی‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتشار توییتی با هشتگ مجلس یازدهم درباره ترساندن دولت از مجلس یازدهم هشدار داد و مجلس را به عنوان نیرویی برای وصل و مفاهمه دو قوه مجریه و قضائیه عنوان کرد.

او نوشت: «دولت را از مجلس یازدهم نترسانید! مجلس محل گروکشی نیست. مجلس، آداپتور وصل و مفاهمه دو قوه دیگر با هم است. از اولویت‌های مجلس آینده، تقویت مدیریت‌های کارآمد در قوه مجریه از طریق اصلاح رویه‌ها و تحول در روش‌های نظارتی قوه قضاییه است.»

تلاش مجلس یازدهم برای الگوی ایرانی و اسلامی 

همچنین ایلنا نوشت، سید مصطفی میرسلیم، منتخب مردم تهران در مجلس ‌شورای اسلامی بیانیۀ گام دوم انقلاب و الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت را اسناد مؤثری برای رسیدن به جامعه مطلوب مهدوی دانست.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز نیمۀ شعبان، گفت: دستیابی به جامعه ای با هدف تحقق  عدالت، الهام از معنویت، عنایت به علم و کسب عزت نتیجه‌ی اقداماتی جهادی، فراگیر و مخلصانه می‌باشد که نقشه راه آن در الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت نهفته است.

نمایندۀ منتخب مردم تهران، سهم مجلس آینده در تحقق الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت را بسیار مؤثر و کلیدی دانست و افزود: جهت گیری کلی فعالیت های کشور در مجلس شکل می‌گیرد و منتخبان مردم باید خود را برای خدمتی جهادگونه و خستگی‌ناپذیر آماده کنند و این امر مگر با اعتنا به تخصص و اشراف به مسائل روز و نیز اهتمام به خودسازی و تزکیه میسر نمی‌شود.

میرسلیم مذاکرات و تلاش‌های آغاز شده برای کسب آمادگی سریع و خدمت بی‌وقفه به مردم را منطبق بر اهداف عالی ترسیم شده برای آینده کشور دانست و خاطرنشان کرد: همه باید تمام توان خود را مصروف حل مشکلات موجود کشور کنند و مجلس یازدهم با اولویت در این مسیر قدم خواهد برداشت.

وی از مجلس یازدهم به عنوان «مجلس خدمت صادقانه» یاد کرد و افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب اشاره نمودند، برنامه‌های کمک به گروه‌های ضعیف هرچه سریع‌تر و بهتر باید اجرا شود که این مهم نیز عزم جدی دولت، مجلس و مردم را می‌طلبد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند