کدخبر: ۳۳۲۹۲۵ لینک کوتاه

مقام امنیتی یمنی:

بزودی اسناد خیانت «شبکه جاسوسی» منتشر خواهد شد

اقتصادنیوز؛ یک مقام امنیتی یمنی گفت که در آینده نزدیک اسناد اقدامات یک شبکه جاسوسی که اخیرا احکام اعضای آن صادر شده، منتشر می‌شود.

به گزاارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ یک منبع امنیتی در صنعاء گفت که بزودی جزئیات اقدامات و اسناد مرتبط با مرکزی که در پوشش رسانه در صنعاء برای ائتلاف سعودی جاسوسی می‌کرد، منتشر خواهد شد.             

این منبع امنیتی به خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) گفت که بزودی اسناد و مکالمه‌های اعضای این مرکز که به حزب  اخوانی «الاصلاح» وابسته هستند و مشغول نشر اخبار و جنایت‌های گروهک «مقاومت ازال» بودند، منتشر خواهد شد.                    

او همچنین گفت که احکام قضایی صادر شده در خصوص اعضای این مرکز که مدتی پیش اعلام شد، طبق قانون مجازات مخصوص به این نوع فعالیت‌ها بوده است.                    

وی در ادامه از تمامی مردم یمن خواست تا هرگونه اقدامات مشکوک را گزارش دهند و مقابل اقدامات چنین شبکه‌هایی که برای ائتلاف سعودی کار می‌کنند را بگیرند.                  

این منبع امنیتی همچنین بر لزوم آگاهی مردم از موارد قانونی تأکید کرد تا شبهه‌ای برای آنان در خصوص احکام صادره علیه چنین افرادی پیش نیاید و در مواجهه با نشر شایعات و اخبار نادرست در چنین مواقعی دچار اشتباه نشوند.              

دادگاه جنایی صنعاء شنبه گذشته در حکمی چهار نفر از اعضای این شبکه را به اتهام جاسوسی برای ائتلاف سعودی به اعدام و شش تن دیگر را به حبس محکوم کرد. این شبکه جاسوسی در سال ۲۰۱۵ کشف  منهدم شده بود و دستگیرشدگان تاکنون در بازداشت به سر می‌بردند.                

پس از این صدور این احکام، رسانه‌های جریان سعودی و غربی تلاش کردند، مدعی شدند که دولت صنعاء چهار خبرنگار را به اعدام محکوم کرده است؛ اما شبکه المسیره درباره این چهار محکوم به اعدام در یمن گفت: «این چهار نفر برای مدت مدیدی اطلاعات حساس و دقیقی را در اختیار دشمن قرار می‌دادند که به دنبال آن زنان و کودکان بی گناه از میان شهروندان یمن در حملات ائتلاف سعودی به خاک و خون کشیده شدند و در واقع شریک جنایات آل سعود در کشتار مردم یمن شدند».                        

المسیره با تاکید بر اینکه این چهار محکوم اصلا خبرنگار نبوده بلکه جاسوس و مزدور سعودی بودند، تأکید کرد: «آنها در پوشش خبرنگار سعی داشتند برای جنایات خود ومزدوری برای دشمن مصونیت بگیرند».(جزئیات بیشتر).                      

آن‌طور که مقام امنیتی مذکور به خبرگزاری سبأ گفته است، اعضای این شبکه به گروهک «مقاومت أزال» وابسته بودند. این گروهک در ۱۱ ژوئن سال ۲۰۱۵ (۲۱ خرداد ۱۳۹۴) اعلام موجودیت کرد و به جز چندین حمله به مقرها و نیروهای انصارالله یمن  در همان سال در صنعاء کارنامه دیگری از خود به جا نگذاشته است. «أزال» نام یکی از اقلیم‌های شش گانه یمن است که استان‌های صنعاء، صعده، عمران و ذمار را در خود جای می‌دهد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند