کدخبر: ۳۳۳۱۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

«الیزابت وارن» نیز از «جو بایدن» حمایت کرد

اقتصادنیوز؛ «الیزابت وارن» سناتور حزب دموکرات آمریکا حمایت خود را از«جو بایدن» به عنوان نامزد بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سناتور «الیزابت وارن» که قبلاً از رقابت برای انتخاب به عنوان نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا انصراف داده امروز چهارشنبه به احتمال زیاد از «جو بایدن»، نامزد بالقوه این حزب در این انتخابات حمایت خواهد کرد. 

شبکه های خبری مختلف آمریکا از قبیل «سی ان ان» و «ان بی سی» عصر چهارشنبه به وقت تهران گزارش دادند که الیزابت وارن قصد دارد  تا لحظاتی دیگر به طور رسمی حمایت خود را از جو بایدن، معاون اسبق ریاست جمهوری آمریکا و نامزد بالقوه حزب دموکرات برای انتخابات 2020 این کشور را اعلام کند.

تاکنون سناتور «برنی سندرز»  و «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا حمایت خود را از بایدن اعلام کرده اند. باراک اوباما سه شنبه شب در پیامی حمایت خود ازجو بایدن اعلام کرد. اوباما با انتشار فیلمی در این زمینه گفت:«به حمایت از دوستم افتخار میکنم.»

وی با ابراز امیدواری از انتخاب جو بایدن در رقابت های ریاست جمهوری  ایالات متحده، از حمایت خود وهم حزبی هایش از بایدن خبر داد و افزود، که وی در این مسیر تنها نیست. (جزئیات بیشتر)

قرار است بعد از تشکیل مجمع ملی دموکراتها، نامزد قطعی این حزب برای انتخابات 2020 معرفی شود.

یک شبکه خبری آمریکایی نیز یکشنبه با استناد به نتایج همه پرسی جدید از پبش افتادن جو بایدن از رئیس جمهور کنونی این کشور خبر داد. تحلیلگران شبکه خبری «سی ان ان» با استناد به جدیدترین همه پرسی های این شبکه گفتند که به دنبال کناره گیری سندرز، اینک جوبایدن از دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی ایالات متحده  پیش افتاده است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند