کدخبر: ۳۳۳۱۶۵ لینک کوتاه

محرومیت ۱.۵ میلیارد دانشجو و دانش‌آموز از تحصیل به دلیل شیوع کرونا در جهان

اقتصادنیوز: وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۱.۵ میلیارد دانشجو و دانش‌آموز به دلیل شیوع کرونا در جهان، از کلاس‌های حضوری محروم شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار کرد: بر اثر کرونا دنیا گرفتار بزرگترین وقفه آموزشی در جهان شده است و حدود ۱،۵ میلیارد دانش‌آموز و دانشجو از حضور در مراکز آموزشی محروم شدند.

وی افزود: با توجه به این موضوع و پیش‌بینی‌های صورت گرفته، ما باید برای مواجهه طولانی مدت با بیماری کرونا برنامه‌ریزی کنیم.

حاجی‌میرزایی ادامه داد: با همکاری سازمان صدا و سیما، برنامه‌های آموزشی در کشور اجرا شد اما به علت یکطرفه بودن این آموزش‌ها، آنچه که مطلوب ماست به دست نیامده است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: خوشبختانه در همین دوره، جلوه‌های زیبایی از مسؤولیت‌پذیری و تلاش همکاران ما در آموزش و پرورش مشاهده شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم استفاده از فضای مجازی گفت: در این زمینه یک شبکه آموزشی دانش‌آموزان با عنوان «شاد» از نیمه شعبان کار خود را آغاز کرده است.

وی افزود: روش کار این شبکه آموزشی، یک روش ساده و آسان است و همه جوانب امنیتی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در این زمینه رعایت شده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از مأموریت‌های تعیین شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، استفاده از فضای مجازی برای گسترش آموزش‌های پایه است و ما با استفاده از فرصت ایجاد شده تلاش می‌کنیم تا این وظیفه را به انجام برسانیم.

حاجی‌میرزایی ادامه داد: در شبکه آموزشی «شاد»، امکان نظارت و مدیریت فرآیند آموزش کاملاً وجود دارد و امکانات فراوانی در این شبکه ایجاد خواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: البته ما نسبت به محدودیت‌های رفتاری در میان دانش‌آموزان آگاه هستیم و در این موضوع تلاش می‌کنیم تا زمینه‌های دیگری را نیز ایجاد کنیم.

پس از سخنان وزیر آموزش و پرورش، عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی سخنانی با اشاره به لزوم استفاده از شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) در پژوهش اجتماعی گفت: می‌توانیم از طریق این شبکه مطالعه دقیقی از وضعیت خانواده‌ها داشته باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند