کدخبر: ۳۳۳۳۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

«فروغ علایی» برنده جایزه عکاسی «ورلدپرس‌فوتو» در بخش داستان ورزشی شد

اقتصادنیوز؛ در جریان شصت و سومین دوره از رقابت‌های عکاسی بنیاد ورلد پرس فوتو، «فروغ اعلایی» عکاس ایرانی با مجموعه عکس‌هایی از نخستین حضور زنان در ورزشگاه آزادی (بازی پرسپولیس-کاشیما) به عنوان برنده بخش مجموعه عکس داستان ورزشی معرفی شد.

به گزارش اقتصانیوز به نقل از ایسنا؛ بنیاد ورلد پرس فوتو در جریان شصت و سومین دوره از این رقابت عکاسی، عکاس خبرگزاری فرانسه را به عنوان برنده جایزه عکس خبری سال ۲۰۲۰ معرفی کرد.

به گزارش آرت‌دیلی، یاسویوشی شیبا، عکاس ژاپنی خبرگزاری فرانسه، با ثبت تصویری از تظاهرات سال گذشته مردم سودان علیه دولت انتقالی نظامی، برنده جایزه عکس خبری سال بنیاد ورلد پرس فوتو شده است.

B6Js5mNbQHoe

از دیگر برندگان این دوره از رقابت عکاسی ورلد پرس فوتو، می‌توان به رومن لورندو، عکاس فرانسوی  در شاخه بهترین داستان تصویری، لورنزو توگنولی، عکاس ایتالیایی در شاخه داستان تصویری مسائل معاصر، ایستر هورواث در بخش تک‌عکس طبیعت و نیکلاس اسفوری در شاخه داستان تصویری اخبار عمومی اشاره کرد.

سال گذشته تصویر دختر گریان در مرز آمریکا و مکزیک که توسط جان مور به ثبت رسیده بود، جایزه عکس خبری سال را به خود اختصاص داد.

از سوی دیگر «فروغ اعلایی، عکاس ایرانی به عنوان برنده بخش مجموعه عکس داستان ورزشی معرفی شد.

همچنین عنایت اسدی، دیگر عکاس ایرانی، در بخش موضوع‌های معاصر با عکس دو مهاجر افغان در مرزهای ایران، رتبه سوم رقابت تک‌عکس سال را به خود اختصاص داد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند