داده‌های وزارت بهداشت از آمار مبتلایان و قربانیان نشان می‌دهد:

ایران از پیک اول کرونا گذشت

کدخبر: 333546
اقتصادنیوز: امروز تعداد مبتلایان جدید 1374 نفر گزارش شد تا همچنان روند نزولی ادامه یابد. این کمترین رقم ثبت شده در 27 روز اخیر به حساب می‌آید.

به گزارش اقتصادنیوز، داده‌های وزارت بهداشت روند کاهنده کرونا در کشور را تایید می‌کند. البته اعداد همچنان به مرز کنترل نرسیده‌اند، اما سرعت رشد کرونا یا میزان شیوع آن نسبت به هفته‌های قبل کمتر شده است.

اکنون دقیقا 2 ماه از زمان اعلام رسمی شیوع کرونا در کشور می‌گذرد. قله کرونا بین ششم تا 12 فروردین رخ داد. زمانیکه تعداد مبتلایان روزانه کرونا از مرز 3 هزار نفر عبور کرده بود. فرض اولیه این بود که تعداد مبتلایان کرونا در آن دوره به دلیل افزایش تست‌های انجام شده شدت گرفته است. اما پس از گذشت چند روز، تعداد مبتلایان به زیر 3 هزار نفر رسید و در یک روند کاهشی مداوم تا زیر 1500 نفر نیز پیش رفت. به وضوح مشخص است که قله اول در آن برهه شکل گرفته و داده‌های جدید نصف داده‌های قله است.

ebtela

این مسئله در مورد آمار فوتی‌ها نیز صدق می‌کند. تعداد قربانیان روزانه کرونا که در همان زمان تا 158 نفر نیز پیش رفته بود، امروز به کمترین میزان طی 37 روز اخیر رسیده است: 73 نفر. این عدد نیز نصف قله است.

بیمارانی که اکنون به مبتلایان کرونا افزوده شدند، به احتمال زیاد در زمان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مبتلا شده بودند؛ در بازه 16 تا 23 اسفند. با حذف این طرح و کاهش محدودیت‌ها ممکن است آمار مبتلایان روزانه نیز بار دیگر در مسیر افزایشی قرار گیرد. 

در همین رابطه بخوانید: آخرین آمار رسمی کرونا در ایران

تیتر یک
  • پنجمین روز نزولی شاخص هم‌وزن بورس؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ شاخص کل بورس برای سومین روز متوالی افت کرد تا در مسیر نزول هت تریک کرده باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما