کدخبر: ۳۳۳۵۵۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تصاویر عجیب از صف‌های بی‌پایان دریافت بسته حمایتی غذایی در ایالت تگزاس

اقتصادنیوز؛ هفته گذشته هزاران خودرو ساعتها برای دریافت کمک غذایی در «سن آنتونیو»، دومین شهر بزرگ ایالت تگزاس آمریکا صف کشیدند. تصویر هوایی این خودروها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ دیروز هم حدود دو هزار خودروی دیگر برای دریافت کمک به بانک غذایی بزرگ این منطقه مراجعه کردند.

به گزارش «ان‌پی‌آر» رادیو ملی آمریکا، این افراد تنها بخشی از بیش از ۲۰ میلیون آمریکایی هستند که کار خود را از دست داده‌اند؛ بسیاری از آنها در روزهای اخیر به دلیل شیوع کرونا در آمریکا از کار اخراج شده‌اند.

صف غذا

بنابر این گزارش، هفته گذشته ۶ هزار خانواده برای دریافت کمک ثبت نام کردند و وقتی خبر در رسانه‌های اجتماعی پخش شد، ۴ هزار خودروی دیگر در مقابل این انبار غذا صف کشیدند.

«اریک کوپر»، رئیس این مجموعه درباره تعداد زیاد مراجعه‌کنندگان گفت: هول شده بودم. تا حالا همچین صفی ندیده بودم. بنابراین به انبار زنگ زدم تا کامیونهای بیشتری بفرستند. در نهایت توانستیم در میان ده هزار خانواده غذا توزیع کنیم.

صف غذا

کوپر حدس می زند نصف مردمی که این روزها به دلیل شرلیط موجود برای تهیه غذا مراجعه می‌کنند، اولین بار است که ناچار به این کار شده‌اند.

خبرگزاری رویترز دیروز گزارش داد ۲۲ میلیون آمریکایی طی یک ماه گذشته درخواست مزایای بیکاری کرده‌اند و میلیون‌ها فرم بیکاری در هفته گذشته پر شده است.

به این ترتیب بالاترین نرخ اشتغالی که آمریکا از زمان رکود بزرگ به دست آورده بود از دست رفته که حاکی از ضربه مهلک شیوع کرونا به اقتصاد آمریکاست.

آمریکا همچنان با ۷۱۰ هزار و ۲۱ مبتلا و ۳۷ هزار و ۱۵۸ قربانی در میان سایر کشورهای درگیر با ویروس کرونا در جایگاه نخست قرار دارد. بعد از آمریکا، اسپانیا با ۱۹۰ هزار و ۸۳۹ ابتلا در جایگاه دوم جدول کشورهای کرونازده قرار گرفته است.

خبرگزاری اسپوتنیک بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه «جانز هاپکینز» گزارش داد حدود ۳۲ هزار مورد جدید ابتلا و ۳ هزار و ۸۵۷ فوت در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا به ثبت رسیده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند