کدخبر: ۳۳۳۵۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

​۱۳ کشور جهان خواستار اتحاد در برابر کرونا شدند

اقتصاد نیوز:گروهی متشکل از ۱۳ کشور جهان خواستار همبستگی برای مقابله با اثرات سوء ویروس کرونا بر همه ابعاد زندگی بشر شدند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  مهر به نقل از آسوشیتدپرس، گروهی متشکل از ۱۳ کشور از جمله انگلیس، برزیل، ایتالیا و آلمان خواستار همکاری جهانی در راستای کاهش تأثیرات ناشی از اپیدمی کرونا شدند.

این گروه در بیانیه‌ای مشترک، از تعهد به همکاری با همه کشورها در راستای تدارک و هماهنگی اقدامات مالی، اقتصادی، تجاری، مسافرتی و بهداشت عمومی در راستای به حداقل رساندن مضرات کرونا و بهبود هرچه سریع‌تر اوضاع خبر دادند.

آنها بر ضرورت حفظ ارتباط دریایی، زمینی و هوایی در راستای تضمین تداوم جریان تبادل کالا از جمله تجهیزات پزشکی و بازگشت مسافران در راه مانده، تاکید کردند.

این گروه که شامل کانادا، فرانسه، اندونزی، مکزیک، مراکش، پرو، کره جنوبی، سنگاپور و ترکیه نیز هست، همچنین بر اهمیت نقش حیاتی جامعه علمی در ارائه راهنمایی‌های لازم به دولت‌ها تاکید کرد.

جالب آنکه در میان این کشوها، نام برزیل نیز به چشم می‌خورد که «ژایر بولسونارو» رئیس جمهوری آن با الهام گرفتن از همتای آمریکایی، چندان به خطر کرونا اهمیت نمی‌دهد و حتی آن را نوعی آنفولانزای کوچک توصیف کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند