کدخبر: ۳۳۳۶۲۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دبیرکل سازمان ملل متحد از شیوع ویروس نفرت در جهان هشدار داد

اقتصادنیوز :دبیرکل سازمان ملل متحد اطلاعات نادرست را باعث پراکنده شدن ویروس نفرت در جهان دانست و نسبت به آن هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،آنتونیو گوترش روز شنبه در یادداشت توئیتری خود نوشت : اطلاعات نادرست فضا را پر می‌کند و باعث پراکنده شدن ویروس نفرت و انگ زدن به مردم و گروه‌ها می شود.

وی افزود: در حالیکه جهان با کووید-۱۹ می‌جنگد، ما باید در برابر شیوع خطرناک اطلاعات غلط هم متحد باشیم.

دبیرکل سازمان ملل متحد ادامه داد: اکنون زمان واقعیت‌ها، دانش و همبستگی است.

هشدار گوترش در شرایطی انجام می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری رژیم آمریکا، سازمان جهانی بهداشت را «چین محور» نامید و با این بهانه، بودجه حمایتی خود از فعالیت‌های این سازمان را قطع کرد.

وی بارها مدعی شده است که چین حقایق مربوط به ویروس کرونا را پنهان کرده و سازمان جهانی بهداشت هم این مخفی کاری را ترویج کرده است.

ترامپ روز گذشته هم مدعی شد آمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در چین بیشتر از هرجای دیگری در جهان است.

آمریکا تا این ساعت نزدیک به ۷۰۰ هزار بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را شناسایی کرده است و نزدیک به ۳۲ هزار نفر جان باخته ناشی از این بیماری داشته است.

از آن سو، ژانگ جون نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد روز گذشته همکاری چین با سازمان جهانی بهداشت را تنگاتنگ، باز، شفاف و مسئولانه توصیف کرد و گفت: پس از شیوع  کووید-۱۹، چین بلافاصله به سازمان جهانی بهداشت گزارش داد، توالی ژنتیکی و تجربه پیشگیری و درمان را بدون فوت وقت با آن سازمان و جامعه جهانی به اشتراک گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه ویروس هیچ مرز و نژادی نمی‌شناسد، اضافه کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند خود را از تاثیر آن دور کند. تنها راه برای از بین بردن ویروس ، همکاری است. تغییر مقصر و سرزنش کمک نمی کند تا روی پاسخ همه‌گیر متمرکز شوید بلکه فقط جامعه بین‌المللی را تقسیم می‌کند و همکاری‌های بین‌المللی ضد همه‌گیری را به خطر می‌اندازد.

نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد تصریح کرد: ما قاطعانه با اقدامات نادرستی چون برچسب زدن و سیاسی کردن موضع مشترک جامعه بین‌المللی مخالف هستیم.

جون در واکنش به تصمیم رژیم آمریکا در قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت هم گفت: پکن با سیاسی کردن کووید-۱۹ و تضعیف این سازمان مخالف است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند