کدخبر: ۳۳۳۸۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود

رئیس قوه قضائیه:

وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود

اقتصادنیوز: رئیس قوه قضائیه در خصوص گزارش دیوان محاسبات گفت: وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود، اعلام فساد برای مردم اطمینان بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه بافساد و بازگشت بیت المال را داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه،  سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه در خصوص گزارش دیوان محاسبات گفت: همه باید از «نظارت» و «شفافیت» استقبال کنند؛ نظارت گریزی امر ناپسندی است.

وی با بیان اینکه وضعیت همه دلارهای پرداختی باید شفاف شود، اضافه کرد: اعلام فساد برای مردم اطمینان بخش نیست بلکه باید به مردم گزارش مبارزه بافساد و بازگشت بیت المال را داد.

رئیس دستگاه قضا اظهارداشت: پرونده‌های برخی از دریافت کنندگان دلارهای ۴۲۰۰ تومانی در دادسرا در حال رسیدگی است و برخی دیگر منجربه صدور حکم شده و درحال اجرای حکم است.

وی افزود: بارها گفته ایم که دولت باید اقدام به اصلاح ساختارهای فسادزا کند.

رئیسی با بیان اینکه سازمان بازرسی به موضوع جوجه کشی ورود کرده است، افزود: جوجه کشی هم اقدام غیرقانونی بود هم غیرشرعی هم غیراخلاقی؛ توجیهات برخی متولیان امر هم غیرقابل قبول و بدتر بود.

وی افزود: اینکه چنین اقدامی رویه بوده است مطلقا قابل قبول نیست و  اقتصاد سلامت بالاخص درحوزه غذا و دارو نیازمند مدیریت و نظارت بهینه است.

رئیس قوه قضائیه گفت: برای کالاهای کشاورزی باید به موقع تدبیر کرد؛ هم بر بازار تولید هم توزیع و مصرف باید نظارت و در سال جهش تولید نظارت و شفافیت باید تشدید شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند