کدخبر: ۳۳۳۹۶۶ لینک کوتاه

جایگاه ایران در صادرات فوتبالیست در جهان

اقتصاد نیوز:در رده‌بندی یک نهاد تحقیقاتی معتبر از کشورهای دارای بیشترین صادرات فوتبالیست به دنیای فوتبال، کشورمان در جایگاه هشتادم قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرکز بین‌المللی مطالعات ورزشی (CIES) در سوئیس در دویست‌و‌نودودومین شماره هفته‌نامه خود اقدام به معرفی کشورهای دارای بیشترین صادرات بازیکن فوتبال (بیشترین لژیونر) جهان کرده است.

در این رده‌بندی که آمارهای آن مربوط به سال 2019 است، ایران با داشتن 28 بازیکن فوتبال در کشورهای خارجی، در جایگاه هشتادم قرار دارد. کشورهای برزیل (1600 بازیکن)، فرانسه (1027 بازیکن) و آرژانتین (972 بازیکن) نیز در رده‌های اول تا سوم این رده‌بندی قرار دارند.

همچنین در این رده‌بندی درصد لژیونرهای کشورهای مختلف که در بالاترین سطوح باشگاهی توپ می‌زنند مشخص شده که در مورد ایران این رقم 92.9 درصد است. در مورد کشورهای برزیل، فرانسه و آرژانتین این اعداد به ترتیب 74.6 درصد، 74 درصد و 75.5 درصد است. در واقع این سه کشور مجموعاً نزدیک به 22.5 درصد از نیروی کار خارجی شاغل در فوتبال 186 کشور جهان را تشکیل داده‌اند.

همان‌طور که در این رده‌بندی مشخص است، برزیل در قاره آمریکا، نیجریه در قاره آفریقا (399 بازیکن) و ژاپن در قاره آسیا (161 بازیکن) بیشترین لژیونر را در سال میلادی گذشته داشته‌اند.

محبوب‌ترین مقصد برای لژیونرهای برزیلی با اختلاف زیاد ابتدا پرتغال است و پس از آن کشورهای ایتالیا و ژاپن. در مورد لژیونرهای فرانسوی، محبوب‌ترین مقاصد، انگلیس، بلژیک و لوکزامبورگ و در مورد فوتبالیست‌های آرژانتینی هم شیلی، مکزیک و اسپانیا محبوب‌ترین مقاصد بوده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند