کدخبر: ۳۳۴۲۶۸ لینک کوتاه

عضو کنگره آمریکا: اقدامات ترامپ در بحبوحه کرونا مصداق «جنایات جنگی» است

اقتصادنیوز؛ آیانا پریسلی، نماینده دموکرات ایالت ماساچوست در مجلس نمایندگان آمریکا، اقدامات دونالد ترامپ در بحبوحه بیماری کرونا را مصداق «جنایت جنگی»، و واکنش کاخ سفید به شیوع این بیماری همه‌گیر را «یک بحران در دل بحرانی دیگر» دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ انتقادات به نحوه مدیریت نامناسب و ارائه پاسخ ناکافی از سوی «دونالد ترامپ» برای مقابله با ویروس کرونا در آمریکا را عامل نگرانی‌های گسترده در این کشور خواند و نوشت، همچنان که ویروس کرونا در حال نابودی کشور آمریکاست و اخیراً نیز بیش از 45 هزار و 100 را در این کشور به کام مرگ کشانده است، یک نماینده دموکرات از خانه نمایندگان آمریکا عملکرد ترامپ برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در آمریکا را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

به نوشته پایگاه «اسپوتنیک»، «آیانا پریسلی»، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا واکنش ترامپ به شیوع ویروس کرونا در آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و گفت اقدامات رئیس‌جمهور (آمریکا) در بحبوحه بیماری کرونا «مانند جنایت جنگی» است. این نماینده دموکرات آمریکایی در ادامه گفت، پاسخ کاخ سفید به این بیماری همه‌گیر نیز مانند «یک بحران در میان یک بحران دیگر» بود.

 «آیانا پریسلی»، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا

به نوشته این پایگاه خبری، «آیانا پریسلی»، روز گذشته در جریان یک کنفرانس خبری مجازی (در فیس بوک) با تعدادی از نمایندگان دموکرات دیگر، در مرحله بعدی ارائه بسته حمایتی برای ویروس کرونا، خواستار ارائه یک کمک مالی «حجیم و بلند مدت» برای مردم آمریکا شد. وی همچنین خواستار اصلاح «ناعدالتی ساختاری و نظام‌مند» در آمریکا شد که در حال حاضر «به طور نامتناسبی در جوامع رنگی‌پوستان و سیاه‌پوستان» آمریکایی وجود دارد.

این قانون‌گذار آمریکایی در ادامه گفت: «این ویروس برای نژاد، درآمد یا وضعیت مهاجرتی افراد، تبعیض قائل نمی‌شود و ما نیز نباید در اقدامات خود برای کمک به آنها تبعیض قائل شویم. این گرفتاری (در آمریکا) بی‌سابقه بوده و همه مردم آن را حس کرده‌اند و این بسته حمایتی باید برای همه باشد.»

«آیانا پریسلی» در ادامه همچنین با اشاره به اینکه هم اکنون در سیاست‌های آمریکا در مقابله با کرونا تبعیض‌ وجود داشته است گفت، ویروس کرونا موجب شده «قوانین تبعیض‌آمیز و آزار دهنده» که سال‌ها در آمریکا وجود داشته، رنگی‌پوستان در این کشور را «بکشد» و هم‌اکنون نیز در این برهه «آشکارتر» شده است.

 «آیانا پریسلی»، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا

دموکرات‌ها بار‌ها دولت ترامپ به واکنش کند در مقابله با شیوع ویروس کرونا در آمریکا متهم کرده‌اند و به مدیریت این رئیس‌جمهور و مشاوران وی در این موقعیت حساس همچنان انتقاد می‌کنند؛ این در حالی است که آمریکا در حال حاضر بیشترین آمار مبتلایان و تلفات ناشی از این بیماری را داشته است.

ترامپ ادعا کرده بود که نشانه‌های بحران کرونا در آمریکا در اوایل شیوع آن در این کشور مشاهده نشده است. رئیس‌جمهور آمریکا همچنین بدون ارائه هیچ جزئیاتی گفته بود که «بیشتر مردم آمریکا»، دموکرات‌ها را مقصر شروع بحران کرونا در آمریکا می‌دانند و این ادعا درست زمانی مطرح شد که قانون‌گذاران آمریکایی همچنان در حال استیضاح وی بودند.

طبق آمار دانشگاه «جان هاپکینز» آمریکا در اواخر روز سه‌شنبه 823 هزار و 257 مورد مبتلا به کرونا داشته است که در مقایسه با 24 ساعت گذشته این رقم 783 هزار 290 مورد بوده است. آمار تلفات آمریکا ناشی از ویروس کرونا نیز 45 هزار و 105 نفر بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند